Останні новини

4 листопада - День залізничника: свята, іменини та прикмети

У середу, 4 листопада, в Україні святкують День залізничника, а православна церква відзначає свято на честь Казанської ікони Божої Матері, яка вважається однією з найбільш шанованих і сильних в православ'ї. Цей день був кордоном між осінню і зимою. Щоб скоріше вийти заміж, дівчата на Казанську проводили спеціальний обряд, для чого потрібно було встати рано вранці і в березовому гаю знайти лист в інеї. У нього виглядали, як в дзеркало, щоб побачити судженого.

Про це повідомляє Odesa Live.

День залізничника

Цей праднік був встановлений Указом Президента України № 1140/2002 від 11 грудня 2002 року. Днем залізничника ця дата стала за ініціативою працівників Львівської залізниці. Виявляється, саме 4 листопада 1861 року, ще за часів Австро-Угорської імперії, на територію сучасної України - до Львова - прибув перший потяг, який називався "Ярославом". У нинішньому розумінні "Ярослав" був поїздом міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

Казанська Осіння

Казанська ікона вважається покровителькою і берегинею сім'ї, захисницею жінок і дітей. Цей образ дарують молодятам, а також підносять на вінчання і хрещення. Якщо вірити прикметам, то сім'я, створена в цей день, буде щасливою. А святий образ, придбаний 4 листопада, має дивну силу. Казанська ікона оберігає оселю від вогню, хвороб і злих чужинців. У цей день добре піти в храм, щоб помолитися про здоров'я рідних і близьких і тому, щоб усім жити на цій землі в мирі та злагоді.

Свої іменини святкують

Олександр, Ганна, Василь, Володимир, Герман, Григорій, Денис, Єлизавета, Захар, Іван, Іраклій, Костянтин, Максим, Максиміліан, Микола, Серафим, Федір.

Прикмети

Якщо з ранку туман, то тепло ще потримається.

Якщо з ранку ясно, то чекай швидких холодів.

Що Казанська покаже, те й зима скаже

З Казанської мороз не великий, та стояти не велить.

Якщо восени збирали багатий урожай, то зима буде суворою.

Якщо на Казанську йде дощ - зима не за горами.

Що не можна робити

Бажати іншим людям зла, відчувати почуття заздрості

Домашні справи і важка фізична праця

Виїжджати в далеку дорогу - шлях назад буде довгим

Нагадаємо, в районі Хуану Шанхай, з допомогою сучасних технологій пересунули 5-поверхову будівлю. Пам'ятник архітектури, 85-річну школу повернули на 21 градус і перемістили на 62 метри - на нове місце. На це фахівцям знадобилося всього 18 днів.

Теги:
Вийти в ефір
04.12