Останні новини

3 квітня - Всесвітній день вечірки та штрих-коду: свята, прикмети та традиції

У цей день не можна погано думати про інших.

У суботу, 3 квітня, православні християни вшановують пам’ять єпископа Катанського. Також у цей день було прийнято в останній раз кататись на санях, після чого їх чистили, сушили і прибирали до зими. 

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: Народне визнання - одеські театрали отримали престижні нагороди від президента

Всесвітній день вечірки

У 1996 році у США вперше відсвяткували цей день і з того часу свято стало популярним у всьому світі. Ідею створення свята американці почерпнули з фантастичного роману “Політ” Ванни Бонта. У книзі описано святковий день 3 квітня, який об’єднує все людство. Зі сторінок роману свято перейшло в реальне життя. Його мета – показати, що світ може стати краще, якщо разом веселитися, пізнавати один одного і радіти життю. Девіз Party Day: “Вечірка – це протилежність війни”.

вечірка

Фото: pexels.com

День пам’яті Кирила Катанського

За календарем саме 3 квітня вшановують пам’ять єпископа Катанського, який жив на Сицилії у 1-2 століттях. Раніше говорили, що у цей день - остання можливість покататись на санках з гір на снігу. Також вважалось, що на Катаніка не можна дивитись у небо - можна побачити падаючу зірку, що віщувало нещастя.

День народження штрих-коду

Саме у цей день у 1973 році вперше створили штрих-код. Бернард Сілвер з Норманном Джозефом Вудлендом представили технологію, яка дозволяє ідентифікувати товари. Цей винахід став ключовим у розвитку автоматизації обліку та продажу товарів. Штрих-код є ключем до інформації про продукт. Вперше подібне маркування в 1974 році було нанесене на жувальну гумку, яку продали після сканування штрих-коду на касі в американському супермаркеті.

штрих-код

Фото: pexels.com

Прикмети

  • Гроза – буде урожайний рік.
  • Цвіте мати-й-мачуха – незабаром стане ще тепліше.
  • Комарі з’явилися 3 квітня – чекайте потепління
  • Сині хмари на небі – прикмета до того, що буде тепло, але дощитиме
  • Жовті промені у сонця, що сходить, – погода буде доброю.
  • Синиця заспівала 3 квітня – тепло зазиває.

гроза

Фото: pexels.com

Іменини

Яков, Кирило, Фома та Володимир

Що не можна робити 3 квітня

  • Не можна зловживати надто ситними та жирними стравами;
  • Не можна лаятись та погано думати про близьких людей;
  • Не можна займатись надто марудними справами та важкою фізичною роботою.

піцца

Фото: pexels.com

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
21.04