Останні новини

39% українців вірять, що повернуться до нормального життя: соціологи розповіли, якій COVID-вакцині довіряють найбільше

44% українців не вірять у здатність системи охорони здоров'я впоратися з вакцинацією населення.

Більше 40% громадян не вірять у здатність системи охорони здоров'я України впоратися з вакцинацією населення. Найбільшу довіру серед громадян викликає американсько-німецька вакцина від коронавірусу Pfizer / BioNTech - 23%.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на дані соціологічного опитування компанії Research&Branding Group.

Читайте також: Масову вакцинацію від COVID-19 підтримують майже 78% медиків

За їхньою інформацією, в трійку вакцин-лідерів довіри також входять шведсько-британська AstraZeneca / Oxford і американська Moderna (16% і 12% опитаних відповідно).

Приблизно однакова кількість українців довіряють російській вакцині Sputnik V (9%) і американській Novavax (8%), а трьом китайським розробкам найбільше довіряють по 1% опитаних.

Також повідомляється, що 44% українців не вірять у здатність системи охорони здоров'я України впоратися з вакцинацією населення. Ще 35% опитаних вважають, що з вакцинацією українська медицина впорається лише частково. І тільки 20% позитивно оцінюють перспективи вакцинації в країні.

Читайте також: Компанія Pfizer подала документи для реєстрації своєї вакцини від COVID-19

Стосовно глобального успіху вакцинації припущення українців розділилися: 39% опитаних вважають, що масова вакцинація зможе повернути людство до нормального життя, тоді як протилежної точки зору дотримуються 36%. Не визначилися 25%.

"Слід зазначити, що серед українців, які згодні вакцинуватися, вищою, ніж за загальною вибіркою, є довіра до всіх вакцин, а також є більше впевненості в здатності української охорони здоров'я впоратися з вакцинацією і віри в те, що вакцинація поверне людство до нормального життя", - резюмували соціологи.

Рейтинг щодо вакцин

Скріншот: Research&Branding Group

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!