Останні новини

35-та річниця Чорнобильської катастрофи стане початком великої програми з меморіалізації зони

Частиною цього проєкту буде внесення деяких об'єктів Чорнобильської зони до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У рамках меморіалізації Чорнобильської зони в Україні створять туристичні маршрути у місті Прип'ять. Є також низка проєктів, які будуть здійснені у рамках 35-ї річниці, які готує Мінекології. Наприклад, концерт, який має відбутися у Чорнобилі й транслюватиметься глядачам онлайн

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтерв'ю LB міністра культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читайте також: В Україні карантин продовжили до 30 квітня - Рада

Зона 2.jpg

Фото: LB

"Це початок великої програми з меморіалізації самої зони для того, щоб туди приїздили не просто зробити фоточки біля "дуги" або у Прип'яті, а щоб зрозуміти, що це місце однієї з найбільших трагедій, коли знецінилося людське життя", – наголосив міністр.

За його словами, також розробляється концепція, над якою починають працювати куратори зі створення сенсів зони, "тому що це не лише місце туристичної атракції, а й місце пам'яті". Міністр вважає, що важливо наситити вже створені маршрути новими сенсами, облаштувати їх, прокласти нові. Також є музеї, які важливо переосмислити.

Зона.jpg

Фото: LB

"Частиною цього проєкту буде внесення деяких об'єктів Чорнобильської зони до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зокрема і для того, щоб мати можливість і засоби для їхньої консервації. Низка об'єктів наразі у досить жалюгідному стані – ще трохи, і там нема на що буде дивитися. Зазначу, що до ЮНЕСКО подається Чорнобиль комплексно, а не окремі об'єкти", – додав Олександр Ткаченко.

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!