Останні новини

35 років від дня Чорнобильської катастрофи: в Україні 26 квітня вшановують пам'ять загиблих

У Прип'яті вікдриють виставку техніки, яку вористовували під час ліквідації наслідків аварії.

У понеділок, 26 квітня, виповнюється 35-та річниця від дня Чорнобильської катастрофи. Вночі у Прим’яті були запалені 35 свічок у пам’ять про аварію - за кількістю років, що минули з її моменту. Також в Україні відбудуться пам’ятні заходи та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок неї.

Про це повідомляє Odesa Live.

Читайте також: Від мрії до порожнечі - всесвітньо відомий французький гурт присвятив кліп Чорнобилю. Відео

трагедія

Фото: pexels.com

Трагедія ХХ століття сталась 26 квітня 1986 року. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин в навколишнє середовище. Сила вибуху прирівнювалась до 500 бомб, що схоже на Хіросіму.

Мешканці прилеглих регіонів дізнались про аварію лише через кілька днів, через що її наслідки були набагато більшими, ніж вирішили спочатку. У країні почалась активна ліквідація надзвичайної ситуації, до якої залучились не тільки рятувальники, а й звичайні цивільні. Під час цих робіт безліч людей отримали смертельні дози опромінення. А за даними Мінсоцполітики, у 2021 році статус постраждалих через аварію на ЧАЕС із правом пільг мають понад 1,7 мільйона українців.

У понеділок, 26 квітня, в Україні відбудуться пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи. Програмою заходів, які влада раніше затвердила щодо цього дня, заплановано покладання квітів та вінків до місць вшанування ліквідаторів, проведення низки мистецьких акцій, круглих столів та конференцій.

чорнобиль..jpg

Фото: InVenture

Також відомо, що активісти запалили 35 свічок у Прип’яті, щоб символічно показати роль Чорнобиля у загальнонаціональному контексті. Крім цього, спеціально до річниці у Чорнобилі та Прип’яті відкриють виставку техніки, які використовували для ліквідації катастрофи. В Одесі проведуть церемонію покладання квітів о 12:00 до пам’ятника одеситам-чорнобильцям, а також у храмах міста відбудуться молебні за померлими й загиблими.

техніка..jpeg

Фото: Міністерство захисту довкілля України

техніка.jpeg

Фото: Міністерство захисту довкілля України

Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
09.05