Останні новини

300 замість 450: Комітет Верховної Ради рекомендував скоротити кількість нардепів

Рішення підтримали нардепи з фракції “Слуга народу”, 17 з 22 членів комітету.

Сьогодні, 14 січня, Комітет Верховної Ради України з питань правової політики підтримав законопроєкт №1017 про скорочення кількості парламентарів з 450 до 300. Рішення підтримали нардепи з фракції “Слуга народу”, 17 з 22 членів комітету.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на засідання комітету.

Законопроект передбачає зміни в 76 і 77 статті Конституції. Якщо він буде схвалений конституційною більшістю в 300 голосів, кількість депутатів у Раді скоротиться з 450 до 300, також в Конституції буде закріплено, що вибори в парламент проводяться за пропорційною виборчою системою, а кандидати в депутати повинні проживати в Україні не менше п'яти останніх років та володіти державною мовою.

Довідка. 28 серпня 2019 року відповідний законопроєкт був поданий президентом Володимиром Зеленським у парламент як невідкладний. А вже 17 грудня Конституційний суд виніс рішення, що його положення не суперечать Конституції. Після цього 4 лютого 2020 року Верховна Рада попередньо схвалила закон, “за” проголосували 236 нардепів.

Нагадаємо: 

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok