Останні новини

25 тонн кисню за місяць: в одеську інфекційну лікарню кожен день прибувають пацієнти з підозрою на COVID-19

Кожен день в міську інфекційну клінічну лікарню надходять до 40 осіб з підозрою на COVID-19. На даний момент у 209 пацієнтів вже лабораторно підтверджен коронавірус.

Про це повідомляє УСИ.

Як розповіла керівниця інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова, 109 пацієнтів знаходяться в стані середньої тяжкості. У важкому стані - 100 пацієнтів, з яких двоє отримують кисневу терапію в режимі СИПАП.

"Щодня в лікарню надходять від 20 до 40 пацієнтів. З 420 ліжок у нас в лікарні працює 360, з них 12 - це реанімаційні. Дуже багато важких хворих на сьогоднішній день, з 275 пацієнтів у 209 підтверджено діагноз COVID-19. Решта надійшли з підозрою і в тяжкому стані з пневмонією", - коментує лікарка.

За її словами, зараз в інфекційній лікарні працюють 548 співробітників, але навантаження на лікарів все одно дуже велике. Медперсонал отримує обов'язкові надбавки.

"У нас немає боргів перед персоналом, місто виплачує муніципальну надбавку тим, хто працює з коронавірусними хворими. Так, 10 тис. грн надбавки отримують лікарі, 8 тис. - медсестри і 6 тисяч - молодші медсестри", - розповіла Світлана Лаврюкова.

Зазначимо, в місяць у лікарні витрачається 25 тонн кисню по 11 гривень за літр. Щомісячна сума становить приблизно 270 тисяч гривень.

Нагадаємо, наступні декілька місяців будуть дуже важкими для України, водночас в Міністерстві охорони здоров'я намагаються зробити усе, щоб жертв інфекції було менше. Період високої захворюваності коронавірусом в Україні триватиме до квітня наступного року і цей період буде дуже важким.

Вийти в ефір
02.12