Останні новини

22 січня - День соборності України: свята, прикмети та приказки у цей день

У цей день треба обов'язково йди у лазню та їсти попкорн.

В нашій країні, 22 січня, щороку відзначається одне зі знакових свят нашої держави - День соборності України. Також саме у п’ятницю свій День Народження відзначає попкорн, який полюбляють їсти у різних частинах світу. Дізнайтесь, хто святкує іменини 22 січня.

Про традиції та забобони у цю п’ятницю вам розповість Odesa Live.

Читайте також: хто в Одесі залишиться без світла 22 січня.

22 січня.jpg

Фото: вільні джерела

День соборності України

У 1919 році 22 січня було оголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. З 1999 року українці офіційно відзначають свято у цей день. Однак у 2011 році воно було скасоване й натомість встановлено День соборності і свободи України. А вже у 2014 році президентським наказом було відновлено як День соборності України. Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у місті Хуст. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

У кожному календарі українця 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: український народ виповнив свою мрію про вільне життя у самостійній незалежній державі. 

День попкорну

У цей день офіційно святкує своє народження кукуруза, з якої роблять улюблений смаколик багатьох людей. Вже майже 400 років люди навчились готувати попкорн, який з роками стає все більше різноманітним. Тож швидко поспішайте за пакунком кукурудзяного виробу.

Іменини

Петро, Пилип, Антоніна, Пахом, Захар, Пантелій, Євстрат

Народні прикмети 

  •  Якщо день на Пилипа ясний, значить, рік буде врожайним і благополучним. 
  • Якщо людина народилася в день Пилипа, то вона буде хорошим миротворцем. Також в якості оберіга їй рекомендується носити алмаз. 
  • 22 січня потрібно обов’язково сходити в лазню, щоб "змити з себе Святки" - всю святкову безпечність, що допоможе швидше взятися до роботи.
  • Якщо ворони і галки сидять на снігу - прикмета до того, що можна очікувати потепління. Якщо ж вони збираються на верхівках дерев - невдовзі похолодає.
  • Якщо кішка залазить на піч - це віщує морози. Якщо лежить догори черевом - чекайте відлиги. П’є багато води - чекайте негоди.

Нагадуємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok

Вийти в ефір
09.03