Останні новини

22 квітня - Міжнародний день Землі: історія та традиції цього свята

У цей день відбудеться віртуальний Кліматичний саміт.

У четвер, 22 квітня, в Україні люди відзначають Міжнародний день Землі. Саме у цей день українці проголошують екологічні ініціативи й закликають до дбайливого ставлення до планети. Слоган цього свята - “Відродити нашу Землю”.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на інтернет-видання “УНІАН”.

Читайте також: Вийшли навіть діти - в селі Корсунці протестували проти забудови Куяльницького лиману

земля

Фото: pexels.com

Відомо, що вже багато років 22 квітня відзначають свято, що ознаменувало початок сучасного екологічного руху. Його мета - звернути увагу людей на проблеми навколишнього середовища. Саме тому цього дня проводять відповідні тематичні заходи у всіх містах України.

Історія свята

Ще 22 квітня 1969 року відбулась перша екологічна акція у США, коли сенатор Гейлорд Нельсон закликав людей створити день, який приверне увагу суспільства до екологічних проблем. Тож він зібрав групу студентів й організував мирну демонстрацію. Так, з того часу у всьому світі продовжують відзначати третій тиждень квітня як тиждень Землі.

НЕЛЬСОН.jpg

Фото: Qwerty.wiki

У 1990 році його вперше відсвяткували в СРСР, а у 2009 році ООН офіційно встановила Міжнародний День Матері-Землі 22 квітня. Після цього у США було прийнято багато важливих екологічних законів. Навіть у 2016 році ООН обрала це свято для підписання Паризької кліматичної угоди, яка містить заходи щодо зниження викиду вуглекислого газу.

земля

Фото: pexels.com

Як відзначають День Землі у 2021 році

Акцентами 51-го Дня Землі є відродження біорізноманіття, зміни в кліматі і протистояння пандемії коронавірусу. З 20 квітня в світі проходять так звані екологічні саміти і освітні заходи.

У четвер, 22 квітня, відбудеться віртуальний Кліматичний саміт, участь в якому візьмуть 40 світових лідерів. Захід організовує президент США Джо Байден. Також на цей день заплановано онлайн-захід Earth Day 2021.

земля

Фото: pexels.com

Також 22 квітня пошукова система Google представила новий дуд, який присвятила до Дня Землі. У цьому році мережа підкреслює, що кожен може “посіяти насіння світлого майбутнього” - по одному деревцю за раз. 

"Планета, яку ми називаємо своїм будинком, продовжує живити життя і надихати на чудеса. Навколишнє середовище старанно працює, щоб підтримати нас, і це вимагає від нас відповіді. У відео Doodle показано, як дерева висаджуються в природному середовищі існування. Це один з багатьох способів, за допомогою яких ми можемо внести свій вклад в збереження здоров'я нашої Землі для майбутніх поколінь", - відзначили в Google.


Нагадаємо:

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05