Останні новини

21 листопада - День гідності і свободи: свята, іменини та прикмети

21 листопада святкують Всесвітні дні вітань і телебачення. Також, в Україні відзначається державне свято - День гідності і свободи. А православна церква святкує собор Архістратига (архангела) Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. На Русі в цей день під забороною знаходилися будь-які домашні клопоти, тому на селі влаштовувалися гуляння, звані Михайлівськими.

Про це повідомляє Odesa Live.

Всесвітній день вітань

Його придумали в 1973 році два брата-американця Майкл і Брайен Маккомак в самий розпал холодної війни, у відповідь на конфлікт між Єгиптом і Ізраїлем. День був необхідний як знак протесту проти посилення міжнародної напруженості. Ця ідея була підтримана в більш 180 країнах.

Всесвітній день телебачення

Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в грудні 1996 року (резолюція № A / RES / 51/205), в ознаменування дати проведення в ООН першого Всесвітнього телевізійного форуму в 1996 році. Державам було запропоновано відзначати цей день, обмінюючись телевізійними програмами, присвяченими таким проблемам, як мир, безпека, економічний і соціальний розвиток і розширення культурного обміну.

День Гідності та Свободи

Він був встановлений Указом Президента № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день, згідно з текстом документа, повинен сприяти утвердженню принципів свободи і демократії. В цей день в країні проходять заходи, мітинги, а також акції, присвячені подіям євромайдан.

Михайлов день

У цей день починалися гуляння з нагоди закінчення всіх сільськогосподарських робіт. Це свято було гостьовим - треба було і самим в гостях побувати, і до себе гостей запросити та почастувати. На стіл подавали домашнє пиво, пироги зі свіжого борошна, мед. Вважалося, що їжі повинно було вдосталь, щоб наступний рік був вдалим і врожайним. Свято тривало тиждень - до довгого і суворого Пилипівського посту, який передував Різдво.

Іменини святкують

Гавриїл, Михайло, Рафаїл, Варахиїл і Марфа

Прикмети

  • Піти з ранку в баню - ще довго не хворіти.
  • Той, хто 21 листопада народився, буде дуже довго жити.
  • Ясна погода обіцяє морозну зиму.
  • Якщо калюжі замерзли і невеликі водойми вкриті льодом, то грудень буде холодним.
  • Туман з ранку - до відлиги.
  • Церковні дзвони почути - на щастя.
  • Якщо на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до половини грудня.

У цей день не можна

  • Мити голову, так можна вимити весь розум.
  • Використовуйте гострі предмети, так можна накликати на себе гнів святого Михайла.
  • Сваритися і лаятися.

Нагадаємо, колекціонер Микола Шаглій з міста Біляївка Одеської області понад десять років збирає ретро-автомобілі. Він купує старі, часом іржаві машини та надає первинного виду.

Теги:
Вийти в ефір
24.11