Останні новини

20 квітня - День китайської мови: свята, іменини

Вивчити її ну дуже важко...

20 квітня у деяких куточках світу відзначають День китайської мови, який був заснований ООН у 2010 році. Тоді з такою пропозицією виступив департамент зв’язків з громадськістю цієї організації. 

Про це повідомляє Odesa Live

Читайте також: Без довідки від психіатра - в Одесі спростували інформацію щодо переліку документів на вступ у школи

День китайської мови встановлений в пам'ять про Цан Цзе - засновника китайської писемності. За легендою, він був придворним історіографом міфічного імператора Хуан Ді і розробив набір піктограм, які згодом стали основою для ієрогліфів. Це дозволило відмовитися від вузликового письма.Вперше ім'я Цан Цзе згадується у філософському трактаті 3 століття до нашої ери “Сюнь-Цзи”. 

Иероглиф.jpg

Фото: Вокей"

Письмова китайська вважається однією з найскладніших в світі. Щоб висловити все її багатство, використовується близько 80 тисяч ієрогліфів. Втім, для повсякденного вжитку вистачає 3-5 тисяч символів. Крім того, це одна з найдавніших мов, які існують на планеті. Китайський є державною мовою КНР, Тайваню і Сінгапуру.

Також 20 квітня святкують: 

  • День пошуків сенсу життя;
  • День ікони Божої матері Візантійської;
  • Міжнародний день кліматичної фантастики;
  • Cannabis Culture Holiday у США;
  • День двійників у США.

20 квітня іменини відзначають: 

Килина, Данило, Георгій, Серапіон, Юрій, Єгор, Петро, Прокіп, Леон

Нагадаємо: 

  • У Білгород-Дністровському 15-річна дівчина застрягла у каблучці. Її довелося знімати з пальця рятувальникам, аби не нашкодити дитині.
  • Станом на 19 квітня в Одесі на карантин закрито 260 початкових класів, 48 з яких припинили роботу у звичайному режимі через захворюваність, інші - за заявами батьків. Також кількість шкіл, які виявили бажання вчитись у дистанційному форматі, скорочується. Так, за тиждень більше ста класів повернулись на офлайн навчання.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!

Вийти в ефір
06.05