Останні новини

19 листопада у світі відзначають День попередження насильства над дітьми

Сьогодні, 19 листопада, відзначають Всесвітній день попередження насильства над дітьми. Фонд Жіночого Світового Саміту (Women’s World Summit Foundation (WWSF) започаткував його у 2000 році.

Про це повідомляє пресслужба Патрульної поліції Одеської області.

Дуже часто насильство залишається прихованим: випадки насильства не виявляються, про них не звітують, і, що найгірше, це дуже часто сприймається як належне. Ми всі несемо відповідальність за те, щоб зробити приховане помітним – від органів влади, що мають прийняти та забезпечити реалізацію законів про заборону насильства, до окремих громадян, які не повинні мовчати, якщо вони стають свідками або підозрюють, що сталося насильство чи порушення прав дитини.

"Розумний та ефективний підхід до даної проблеми складається з покращення якості превентивних засобів та захисних практик, підвищення громадської обізнаності з проблеми та заохочення до викриття випадків насильства", - пишуть патрульні.

Насильство проти дітей може мати різні форми, у тому числі домашнє насильство, статеві домагання або жорстокі дисциплінарні покарання, які часто трапляються в умовах війни або конфлікту. Насильство може завдати фізичної та психологічної шкоди дітям.

Зазначимо, 20 листопада Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію про права дитини у 1959 р. та Конвенцію про права дитини у 1989 р. Вона встановила зобов’язання держав забезпечувати та утверджувати права дитини. У Конвенції передбачається, що кожна дитина у кожній країні світу має право жити, рости та бути захищеною від усіх форм та видів насильства.

Щоб зробити внесок у попередження насильства над дітьми, державним та громадським організаціям необхідно більш активно брати участь у популяризації прав дитини (статті 19 та 34 Конвенції ООН про права дитини).

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде перспективне майбутнє. Бережімо наших дітей.

126291221_3611156142277938_6207114184409585269_o.jpg

Фото: Патрульна поліція Одеської області

Нагадаємо, в Одеській області нерідко з’являються новини про те, що дитина пішла з дому й зникла. У 90% випадків неповнолітніх знаходять у першу добу пошуків, тому у цій ситуації важливо діяти одразу. Правоохоронці підготували алгоритм дій для батьків, що робити, коли ваша дитина зникла.

Теги:
Вийти в ефір
25.11