Останні новини

17 листопада - Міжнародний день студентів: свята, іменини та прикмети

Завтра, 17 листопада, відзначають Міжнародні дні студентів і недоношених дітей, а православна церква вшановує пам'ять преподобного Іоанникія Великого. У народі ж цей день називали "Ярема Домосед". Сни з 16 на 17 листопада обов'язково потрібно запам'ятати. Вони вказують, чого ви можете досягти в житті, а чого слід остерігатися.

Про це повідомляє Odesa Live.

Міжнародний день студентів

Він був заснований в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів країн, що боролися проти фашизму. Вона проходила в Лондоні. День студентів почав відзначатися з 1946 року. Дата встановлена в пам'ять про чеських студентів-патріотів. 28 жовтня 1939 в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. Його похорони 15 листопада 1939 знову переросли в акцію протесту. Десятки демонстрантів були арештовані. 17 листопада гестапівці і есесівці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 студентів були заарештовані і укладені в концтабір в Заксенхаузен. Дев'ятьох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в катівнях в'язниці в празькому районі Рузине. За наказом Гітлера всі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни. На честь цих подій і був встановлений Міжнародний день студентів, а в повоєнні роки його святкування підтверджено на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі в 1946 році, і з цього часу він відзначається щорічно.

Міжнародний день недоношених дітей

Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Тоді у Відні на площі Святого Михайла професора університетської клініки Арнольд Поллак і Ангеліка Бергер запустили в небо одночасно 500 білих куль - на кількість недоношених дітей, які народилися у Відні протягом року. У 2010 році цей день був широко відзначено вже в 12 європейських країнах.

Ярема Домосед

На Русі вважали, що в цей день неодмінно потрібно залишатися вдома, по можливості не виходити навіть на подвір'я. В іншому випадку можна було зіткнутися з нечистою силою і накликати на себе різні неприємності. Злі духи на Ярему (Ерме) намагаються самі проникнути в хату, щоб поцупити розпеченого вугілля з печі. Тому було прийнято в цей день не давати вогню нікому з сусідів, щоб з будинку не пішло щастя.

Свої іменини святкують

Олександр, Григорій, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Симон, Степан, Ян, Порфирій, Євген.

Народні прикмети

 • Туман - до відлиги, а ось іній на деревах і траві - до холодів.
 • Побачили комара- зима буде теплою.
 • Качки залишаються на зимівлю - до м'якої зими.
 • Якщо випало багато снігу, то буде хороший урожай озимих.
 • Якщо сніжок випав і не тане, то буде навесні багато пролісків.
 • На річці лід купами стає, то буде багато хліба.
 • По небу пливуть хвилясті хмари, схожі на гребені морської хвилі, то скоро погода зіпсується.
 • Зоря ввечері зелена - до ясної погоди.
 • Якщо кури кудахчут, общипують і перебирають пір'я, то буде снігопад.
 • Вдалині ліс почорнів - чекай відлиги.
 • Біля сонця білі кола, то гряде сніжна буря.
 • Щоб нечиста сила в житло не проникла, над дверима і вікнами потрібно крейдою хрести накреслити.
 • Щоб чоловік кинув пити або гуляти, його слід утримати в будинку. Якщо це зробити, то він стане на шлях істинний.

Що не можна робити

 • У цей день нічого не можна виносити з дому і давати в борг, інакше нещастя на себе накличу.
 • Грати весілля, судитися, починати нові справи, знайомитися з людьми. Все це не принесе користі.

Нагадаємо, 17 листопада Рада розгляне постанову про скасування карантину вихідного дня. Також планують розглянути законопроєкт про ФОПи.

Теги:
Вийти в ефір
03.12