Останні новини

14,2 мільйони кубів на добу: Газпром бронює додаткові потужності української ГТС

У лютому за добу Газпром прокачує через Україну в середньому по 119,1 млн кубометрів на добу.

Російський монополіст “Газпром” намагається забронювати додаткові транзитні потужності української ГТС на березень. Вони аналогічні тим, що вже були задіяні у лютому. 

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на видання LIGA.net.

Читайте також: В Україні придумали нову формулу плати за доставку блакитного палива

У Газпрому на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд кубометрів - це 110 млн кубів на добу.

На платформі RBP в понеділок бронювали додаткові транзитні потужності на березень. Із запропонованих 15 млн кубів на добу були запитані 14,2 млн кубометрів на добу. Точно таким же був результат аукціону на лютий.

У лютому (з 1 по 13 число) Газпром прокачує через Україну в середньому по 119,1 млн кубометрів на добу (мінімум 115,4 млн кубів, максимум 121 млн кубометрів).

Нагадаємо:

  • З самого початку 2021 року в Україні різко підвищили тарифи на газ, електроенергію та водопостачання що спровокувало акції протесту у багатьох містах України, включаючи Одесу - це навіть змусило владу піти на деякі поступки. Протестуючі впевнені, що ціни надмірно завищені і вони недалекі від реального стану справ.
  • 20 січня, відбулося засідання Кабінету міністрів України, на якому одними з головних знову були питання зниження тарифів на газ для населення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що компанії-постачальники газу цієї весни або влітку представлять свої газові плани з уже зафіксованої ціною на рік.

Головні новини міста коротко та зручно читайте в Telegram Odesa Live. Бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. А ще ми жартуємо та танцюємо в Tik Tok!