Останні новини

138,5 тисяч інфікованих: Одеську область визнали лідером у списку захворювання на туберкульоз

Одеська область стала лідером у списку міст з високим показником захворювання на туберкульоз. На його лікування Україна цьогоріч виділила 670 мільйонів гривень. В майбутньому суму для хворих на туберкульоз, які перебувають на стаціонарі, планують збільшити до 33 тисяч гривень на одну людину, а також ввести новий пакет послуг для лікарів, які ведуть боротьбу з недугом.

Про таке повідомив Первый городской

Окрім стаціонарного лікування в Одесі ввели і амбулаторне. Саме це місто стало першим в Україні, де хворих на туберкульоз почали лікувати в закладах первинної медичної допомоги. Тобто пацієнти перебувають в тубдиспансері доти, доки несуть загрозу для інших, а після одужання - його переводять на амбулаторне лікування під наглядом сімейного лікаря. 

"Тариф для сімейних лікарів за супровід одного хворого на туберкульоз ми заклали 1080 гривень", - зазначив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. 

У профільному Міністерстві також представили план державної стратегії проти туберкульозу до 2023 року. В найближчі 3 роки планується запровадити сучасні методи лікування, оновити медичні лабораторії та покращити мікробіологічну діагностику захворювання. Адже лише за останні 9 місяців цього року на Одещині не змогли виявити близько тисячі хворих на туберкульоз. 

"Через розповсюдження COVID-19 зменшилася кількість відвідин лікувальних закладів. Відповідно, менше і пацієнтів підлягали тестуванню на туберкульоз та ВІЛ. Гадаю, щойно епідемія зменшиться, ми однозначно очікуватимемо збільшення захворюваності на ці дві інфекції", - повідомила генеральна директорка Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Світлана Єсипенко. 

Тим часом, першість Одещини за кількістю хворих на туберкульоз пов'язують туристичним та портовим потоком, які збільшують ризик підхопити інфекцію. Нині ця цифра складає 138,5 тисяч осіб.

Нагадаємо, в Одеській міській клінічній інфекційній лікарні станом на 3 листопада на лікуванні перебувають 212 пацієнтів з COVID-19, з них 122 людини - у стані середньої тяжкості. У більш складній ситуації опинилися 90 пацієнтів, з яких троє - потребують штучної вентиляції легень в режимі СІПАП, решта - кисневої терапії не потребують. 

Вийти в ефір
03.12