Останні новини

11 листопада - Всесвітній день шопінгу: свята, традиції й іменини

11 листопада відзначають Всесвітній день шопінгу і Міжнародний день енергозбереження. А православні вшановують святу преподобну мученицю Анастасію Римлянині і преподобного Авраамия Затворника. На Русі цей день називали "Настасії-овечніци". 

Про це повідомляє Odesa Live. 

Всесвітній день шопінгу

Це день великих знижок, що надаються на найрізноманітніші товари власниками найбільших китайських інтернет-майданчиків. У 2009 році інтернет-майданчик "Alibaba Group" з Піднебесної здійснил маркетинговий хід під назвою "Всесвітній День Шопінга", провівши на своїх ресурсах розпродаж, де знижки в 50% були нормою. У 2014 році організатори оголосили, що власники магазинів, представлених на таких міжнародних інтернет-майданчиках, як "AliExpress", також братимуть участь у розпродажі.

Міжнародний день енергозбереження

Рішення про заснування цього свята було прийнято в квітні 2008 року у Казахстані на міжнародній нараді координаторів SPARE. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь в проекті побажали близько 20 країн. У багатьох містах світу в цей день проводяться тематичні конференції, виставки та акції, в навчальних закладах проходять уроки, присвячені темі енергозбереження.

Настасья-овечніца

У народі вірили, що саме заступництво святої Анастасії захищає худобу від хвороб і рятує від вовків. Селяни часто молилися великомучениці і приносили в поле, де пасуться вівці, ікони Анастасії і Авраамия. Реліквії вважали надійним захистом від усіх напастей, які можуть трапитися з стадом. Також було прийнято розраховуватися з пастухами і пригощати їх пирогами зі свіжого борошна. Вівчарі ж, отримавши заробіток, влаштовували свято і гуляли до глибокої ночі.

Іменини святкують

Анастасія, Марія, Анна, Олексій, Андрій, Афанасій, Василь, Віктор, Євген, Іван, Кирило, Кузьма, Наум, Павло, Микола, Пилип, Тимофій, Марк.

Народні прикмети

Якщо в цей день господар стада віддячить пастуха, то цілий рік його вівці будуть цілими і неушкодженими.

Вовки нишпорять по полях, то трапиться біда: неврожай, голод чи війна.

Всі члени сім'ї в цей день зберуться разом, то вона буде міцною і дружньою.

Дівчина одягне коралі, то буде щасливою і коханою.

Намиста повісити вдома на видному місці, то житло буде захищено від злих духів.

Не варто проводити в компанії малознайомих людей.

Дитину залишати одну не можна, інакше з нею може трапитися неприємність.

Якщо йде сніг або дощ, то в день Архангела Михайла (21 листопада) буде відлига.

Хмари пливуть низько - до похолодання.

Якщо вночі іній, то днем ​​снігу не буде.

Голуби воркують - погода буде хороша.

Нагадаємо, в інтернеті з’явився перший анімаційній короткометражний хорор-фільм для котів. У “Боягузику” головним антагоністом, який лякає домашнього пухнастика, виступає зелений огірок. 

Теги:
Вийти в ефір
02.12