Останні новини

10 листопада - день науки заради миру та розвитку: традиції, прикмети, іменини

10 листопада у світі відзначається день науки заради миру та розвитку. Проведення цього свята було рекомендовано в 1999 році на проведені у Будапешті Всесвітньої наукової конференції з метою підвищення усвідомлення громадськістю в усім світі користі науки.

Про це повідомляє Odesa Live.

Окрім того, 10 листопада Православна церква вшановує пам’ять святої Параскеви. Її ім’я стали з’єднувати з ім’ям богині П’ятниці, яка захищає жінок. Тому тиждень, на який випадало 10 листопада, в народі почали називати П’ятницький.

Народні прикмети

  • Листя з вишні 10 листопада ще не опало – сніг, навіть якщо він випав, то скоро розтане;
  • Якщо людина народилася 10 листопада, то її талісманом є онікс
  • Хто багато сміється в цей день, той потім, згідно з прикметами, буде довго плакати. Тому, намагалися поводитися стримано;
  • Не можна мити голову, купатися, прати і взагалі, виконувати роботу, яка була б пов’язана з водою. Однак, якщо дитина хворіла, потрібно було відвести його до джерела, щоб змити недуга.

Що не варто робити у цей день

  • Дівчатам голову мити і чесатися не можна в п’ятницю, не можна співати і сміятися. “Хто в п’ятницю сміється, той в неділю плаче”.
  • Цей день вважається нещасливим для роботи на городі, для початку нової справи. Не можна сіяти, орати й сапати.

Іменини

Арсен, Георгій, Іван, Кузьма, Наум, Микола, Павло, Тимофій, Ганна, Неоніла, Параскева, Афанасій, Адрій, Аніан, Дмитро, Флоренція, Юстин, Леон, Людомир, Монітор, Німфа, Проб, Стефан

Нагадаємо:

Теги:
Вийти в ефір
03.12