Останні новини

109 гривень за пляшку: Кабмін підвищив мінімальні ціни на ігристе вино

Відповідну постанову прийнято 13 січня на засіданні уряду.

Кабінет міністрів підвищив мінімальну роздрібну ціну на українські ігристі і газовані вина, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 л (+20 грн). Відповідну постанову прийнято 13 січня на засіданні уряду.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на пресслужбу Кабінету міністрів України

Цією постановою також приводиться у відповідність з Податковим кодексом опис цих виробів і їх коди згідно з УКТЗЕД.

"Зараз дуже важливо захистити внутрішній ринок вин від зовнішньої експансії і забезпечити споживача якісним українським продуктом виноробства", - зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.

У Мінекономіки підкреслили, що головна проблема полягає в тому, що зараз на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований напій на основі вина продається за ціною як ігристе вино. У такій ситуації українські виробники якісних ігристих вин виявляються в неконкурентному середовищі, а споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

"Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, в зв'язку з чим була загроза закриття українських виноробних заводів. Збільшення виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу, зберегти наявні та створити нові робочі місця", - підкреслив Петрашко.

Нагадаємо: