Останні новини

100-річчя Одеського нархозу відзначатимуть на загальнодержавному рівні

Верховна Рада України прийняла відповідну постанову

Верховна Рада України прийняла постанову "Про святкування пам'ятних дат і ювілеїв у 2021 році", в яку внесли 100-річчя з дня заснування Одеського національного економічного університету. У документі наголошується, що пам'ятна дата відзначатиметься на загальнодержавному рівні 16 травня.

Про це повідомляє Odesa Live з посиланням на сайт Верховної Ради

Також у 2021 році відзначатимуть 30-річчя Озброєних сил України, 25-річчя Конституції України і створення Конституційного Суду, 100-річчя заснування заповідника "Асканія-Нова", 400 років Хотинської битви, 1075 років першої письмової згадки про місто Вишгород та інші пам'ятні дати. 

"Постановою визначений перелік найважливіших подій в суспільно-політичному житті України і ювілеїв видатних осіб, які в 2021 році повинні наголошуватися на загальнодержавному рівні з метою консолідації і формування історичної свідомості українського народу, збереження національної пам'яті", - йдеться в постанові.  

Одеський національний економічний університет (ОНЕУ) є одним з ведучих і старих економічних вищих навчальних закладів України. Заснований у 1921 році в будівлі, де раніше знаходилося Одеське Комерційне училище імені імператора Миколи I. У 1931 році в країні проводилася кредитна реформа через що Одеський інститут народного господарства (ОІНГ) був реорганізований в кредитово-економічний інститут (ОКЕІ).

У 1966 році ОКЕІ реорганізований в інститут народного господарства, який став широкопрофільним центром підготовки і перепідготовки економістів для промисловості, будівництва і сільського господарства. 

За досягнуті успіхи в підготовці висококваліфікованих фахівців і розвитку наукових досліджень у 1971 році через 50-річчя з дня освіти Одеський інститут народного господарства був нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР. За результатами акредитації у 1993 р. інститут був віднесений до вищого IV рівня акредитації.

нархоз.jpg

Фото: соцмережі

Нагадаємо, компанії BioNTech і Pfizer провели дослідження, яке довело, що їх вакцина від коронавирусу ефективна проти нових, більш заразних, штамів. Такі нещодавно виявили у Великій Британії і Південно-Африканській Республіці.