Останні новини

“Ворогу не здається наш гордий варяг”: чому Трамп не визнає результатів виборів і чого чекати від президента далі

Незважаючи на те, що весь світ визнав Джо Байдена новим президентом США, все ще чинний голова держави Дональд Трамп не збирається миритися з поразкою і готовий продовжувати боротьбу за президентське крісло. Так, Трамп домігся перерахунку голосів в штаті Джорджія, запевняючи, що тут перемога дісталася саме йому.

Що далі буде робити Дональд Трамп і до чого це призведе, розбирався Odesa Live.

Чому бунтує Трамп?

Трамп неодноразово заявляв, що президентські вибори були сфальсифіковані і насправді перемога дісталася йому, а не кандидату від демократів. Наприклад, на виборах свої голоси віддали люди, які народилися в 19 столітті і числяться мертвими. Тим не менш, це не завадило їм поставити галочку на виборах. Такі випадки фіксувалися в різних штатах США, в тому числі і там, де перевага Байдена була мінімальною.

Так само у Трампа багато питань до поштових бюлетенів (через пандемію коронавируса американці могли голосувати поштою). На його думку, багато з них були підроблені на користь Байдена. До слова, республіканці стверджують, що “виборці з того світу” голосували переважно саме по пошті. 

Одним з найгучніших доказів фальсифікацій, які наводять як приклад прихильники Трампа, є криві підрахунку голосів, які демонструють різкий стрибок числа голосів за Байдена близько 6:00 4 листопада, наприклад в Мічигані і Вісконсині. При цьому у самого Трампа в цей час голосів не було взагалі. Останнє малоймовірно, тому що голоси підраховуються одночасно і такі аномалії нерідко вказують саме на фальсифікації.

“Марш мільйона” та суди

В цю суботу, 14 листопада, у Вашингтоні збирають "марш мільйона". Прихильників Трампа закликають пройти від Білого дому до Верховного суду. Тобто, Трамп робить ставку на масові акції протесту, що загрожує зіткненнями з представниками Black lives matter та “антифа”, які виступають проти Трампа.

Інший фронт боротьби за президентське крісло суто юридичний. Команда Трампа вже подає позови в суди (за процедурою спочатку будуть судитися в штатах, потім - у Верховному суді). Сам Трамп в своєму Твіттері пообіцяв опублікувати шокуючі дані про фальсифікацію в Неваді. 

Багато експертів впевнені, що таким чином Трамп нічого не доб'ється, однак є один нюанс - більшість членів Верховного суду республіканці. Питання лише в тому, чи зважиться вони прийняти скандальне рішення на користь Трампа і чи зможе президент продемонструвати достатньо доказів фальсифікацій.

Чим все закінчиться?

Експерти не беруться пророкувати, чим закінчиться спроба Трампа зберегти свій пост. За фактом, відбувається безпрецедентна подія для Америки: традиційно кандидат, який програв, завжди вітав переможця, але і в цей раз Трамп вирішив піти проти системи. Подібне було лише в 19 столітті і тоді це призвело до громадянської війни.

Втім, навіть якщо історія з виборами завершиться спокійно, політичні інститути США і сама держава вже зіткнулися з серйозною кризою. Пандемія коронавiруса, зростання безробіття і заворушення загострили протистояння в суспільстві, а боротьба за Білий дім лише погіршує ситуацію.

Нагадаємо, що у суботу, 7 листопада, стало відомо, що на виборах президента переміг демократ Джозеф Байден. Про це повідомили американьскі ЗМІ. 

Вийти в ефір
03.12