ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА СТАНОМ НА 16:00
ЯВКА СТАНОМ НА 16:00
27 %
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 17:00
ПОРУШЕННЯ В ОДЕСІ СТАНОМ НА 17:00
185

Останні новини

“Вконтакте” знову в Україні: заборонена російська соцмережа обійшла заборону

На території України сьогодні,12 вересня, російська соцмережа “ВКонтакте” знову доступна без використання спеціальних програм. Соціальна мережа обійшла блокування у своєму мобільному додатку, не дивлячись на заборону.

Про це повідомила соцмережа “ВКонтакте”.

Деяким користувачам надіслали електронні листи від “ВК”, в якому йдеться про можливість заходити в соцмережу без VPN.

“Ми додали проксі в сам додаток, щоб ви могли користуватися ним без обмежень. Оновлення додаток VK - спілкуйтеся вільно і без кордонів”, - йдеться в листі.

Зазначимо, що обійти блокування в Україні соцмережа змогла лише в мобільному телефоні. На персональному комп'ютері для входу в “ВК”, як і раніше, потрібен VPN.

Як це стало можливо?

“ВКонтакте” зробила, так само як в Росії при блокуванні месенджера Telegram - почала використовувати проксі-сервера. Фактично це сервер-посередник, з використанням якого запит йде не безпосередньо.

Коли запит йде напряму на домен, тобто на сайт, який ви хочете відкрити та який вам потрібен, а він заблокований - зайти у вас не вийде. Але якщо є сервер-посередник, то запит спочатку йде кудись в інше місце, яке не заблоковано в Україні, і надає нам всю інформацію з домену, який вам потрібен.

Аби державі, в якій є намір продовжувати блокування певного сайту, потрібно застосовувати складну та потужну інфраструктуру. Саме таким чином Китай підтримує блокування ряду сайтів, наприклад, YouTube, TikTok, Facebook та інші.

Державні структури повинні через всі інтернет-провайдери блокувати ці проксі-сервери, але вони можуть змінюватися, тобто це така собі гра в догонялки й хованки.

Нагадаємо, 17 травня 2017 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції РНБО, які передбачали блокування російських соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники", а також сервісів «Яндекс» і ряду інших ресурсів. З того часу ці заборони підтримує українська влада. Після зміни влади заборона залишилася в силі, в останній раз його продовжили в травні 2020 року.

Вийти в ефір