Останні новини

“Спочатку ніхто не вірив, а тепер коронавірус стосується кожного”: медик розповів, як лікують “ковідних” в одеських лікарнях

У березні цього року Україна зіткнулася з коронавірусом, який тримав в страху весь світ. І якщо спочатку українці панікували, а уряд запровадив жорсткий карантин, то на сьогоднішній день створюється враження, ніби ніякої пандемії немає: Україна живе майже так само, як і рік тому, не дивлячись на зростання кількості хворих.

Втім, є категорія людей, які не поділяють загальної байдужості - це лікарі, змушені щодня боротися проти COVID-19. Кореспондент Odessa Live зустрівся з одеським медиком, який працює в лікарні, де лікують “ковідних”. По деяким причинам ми не публікуємо його імені і назви медустанови.

За словами медика, на даний момент в лікарні досить велика кількість пацієнтів. При цьому пік був зафіксований близько двох тижнів тому.

“Не встигли одного виписати або вивести в морг, відразу заводили іншого. Зараз стало простіше і немає такої плинності. Проте, ситуація ще не радує. Також дуже багато людей помирають: тільки в нашому відділенні за минулий тиждень померли троє людей. Раніше 1-2 людини вмирали в місяць, тепер стільки ж стабільно щотижня”, - зазначив медик.

Ще одна проблема, з якою зіткнулися лікарні, це нестача персоналу - багато лікарів самі стають жертвами COVID-19. З цієї причини у відділеннях працюють в два рази менше медиків, ніж під час початку пандемії.

“Якщо тенденція продовжиться, то буде так, як усіх лякають: лікарі дійсно змушені будуть вибирати, кого можна врятувати, а кого ні. З початку вересня в одне відділення щодня потрапляє шість “ковідних”, виписуються приблизно така ж кількість. При цьому що два тижні тому ми не могли приймати нових пацієнтів - просто не було ліжок, так як кожен день до нас надходило приблизно по 20 чоловік”,- розповів лікар. 

Також медик прокоментував плани МОЗ про тотальний карантин. В останній раз в міністерстві заявили, що локдаун доведеться вводити, коли добовий приріст інфікованих коронавірусом досягне 20 000 чоловік - це остання точка, коли система охорони здоров'я зможе справлятися з пандемією. Втім, одеський лікар з цим не згоден.

“Не думаю, що ми зможемо впоратися при таких цифрах. Всі хворі “важкі” і всім потрібно приділити увагу. І один медик не зможе фізично обслужити більше чотирьох чоловік, і то, це вже на межі можливого”, - зазначив медик.

Також медик не зміг обійти увагою людей, які не дивлячись на складну епідеміологічну обстановку, не використовують елементарні засоби захисту, продовжують спокійно розважатися в закладах,їздять без масок в громадському транспорті.

“Накочується хвиля обурення. Багато наших пацієнтів зрілого віку потрапляють до нас і навіть не приховують, що кудись сходили, мовляв, всі ходять. А потім до нас з важкою пневмонією. Бачачи це, ти постійно обурюєшся. Ми кожен день втомлюємося себе в костюмах, а людям складно надіти маску. Може бути, нам не довелося б цього робити, якби всі неухильно дотримувалися карантинних правил. Ну, або хоча б не було такого великого навантаження. Особливо “радують” люди, які говорять, що коронавіруса не існує. Мовляв, вони не знають особисто жодної людини, у якої був такий діагноз, а значить і вірусу немає. Тепер ми довели до того, що коронавірус торкнувся кожного”, - резюмував лікар. 

Нагадаємо:

Вийти в ефір
03.12