Останні новини

“Пішла по-англійськи”: борсучиха Іляна відправилась жити у дику природу “Тузлівських лиманів”

Зранку, 16 листопада, стало відомо, що борсучиха Іляна, що пройшла курс реабілітації, відправилась жити у дику природу. Однак вона “пішла по англійські”, оскільки працівники НПП “Тузлівські лимани” не планували її ще відпускати. Дика тварина вирила собі підкоп під металевою кліткою.

Про це повідомляє еколог Іван Русєв на своїй сторінці у Facebook.

“Зробили все можливе для подальшого життя дикої тварини і навіть більше, виконавши в Одесі складну операцію на хребті. Для подальшої реабілітації, ми зробили борсучисі штучну обгороджену нору прямо на території офісу НПП “Тузлівські лимани”, - пише еколог.

Тоді вона із задоволенням її заселила, влаштувавшись в затишному гнізді нори. Цілком природним було те, як вона, після клініки, де перебувала понад місяць, по справжньому “відчула землю”.

“Запах, природні світанки і заходи, зоряні ночі, гоготання диких гусей, качок, пеліканів - це все рідне для дикого звіра і вона з неймовірною радістю вбирала їх. І, звичайно, як судилося надходити до дикого звіра, всіляко намагалася вирватися на волю. При цьому, було помітно, як вона вже впевнено пересувається на всіх лапах”, - розповідає Іван Русєв. 

Іляна пішла, коли він з колегами поїхав на Кордон "Тузлівська Амазонія" для проведення оперативної роботи. Однак, після повернення, вони стали свідками того, як борсучиха, скориставшись їх відсутністю, вирила потужний підкоп під капітально встановлену металеву клітку. 

“Це, природно, було все вночі, і ніхто зі співробітників і доглядачів, не бачив цієї спецоперації звіра. А днем, вже наші співробітники нацпарку побачили, що біля вольєра Іляни серйозний підкоп і незначний слід від вольєрів в сторону городів і полів. Залізли всередину та оглянули нору, Іляни там не було. Оглянули і “прочесали” всі околиці - Іляни ніде не було”, - ділиться еколог.

Ймовірно, що вона пішла у бік Дунайського біосферного заповідника. Там за заплавою багато всіляких дамб дренажних каналів. 

“Цілком ймовірно, що Іляна, пішовши по-англійські, не попрощавшись, знайшла собі затишний притулок. Слідів її переміщення по території ми не знайшли, оскільки дуже сухо. Ми дуже віримо і сподіваємося, що Іляна адаптується до нових умов життя”, - зауважив Іван Русєв. 

Еколог зазначив, що весь час спецоперації по врятуванні борсучихи він дякує усім, хто був причетний до порятунку цього унікального звіра, його оперування і реабілітації.

“Посилання від Іляни: “Люди! Природа - наш спільний дім. Творити не руйнуючи дику і тендітну природу навколо нас!”, - резюмував він. 

125432952_1586884751497611_8466390579730251625_o.jpg

Фото: Іван Русєв

Нагадаємо:

Вийти в ефір
29.11