Останні новини

“Останній доказ королів”: де в 2020 році в світі гриміла війна

Війни супроводжували людство протягом всієї його історії і навіть сьогодні, в століття прогресу в тій чи іншій точці світу спалахують збройні конфлікти. 2020 рік не став винятком.

Odesa Live проаналізував, де в 2020 році спалахували війни.

Нагірний Карабах

1.jpg

Ще свіжий у пам'яті збройний конфлікт у Нагірному Карабаху, який активно висвітлювався і в українських ЗМІ. Першим дзвіночком стали збройні зіткнення на вірмено-азербайджанському державному кордоні в липні цього року. Вірменія і Азербайджан звинуватили в загостренні один одного. У прикордонному конфлікті активно використовували не тільки стрілецьку зброю, але і артилерію. Здавалося, що в той же місяць конфлікт вдалося залагодити, але вже 27 вересня азербайджанські війська почали повномаштабні бойові дії на території невизнаного Нагірного Карабаха, який на той момент був під контролем Вірменії.

Даний конфлікт став реваншем для Азербайджану - на початку 90-х років минулого століття Вірменія перемогла у війні за Нагірний Карабах, який належав Азербайджану.

Бойові дії йшли кілька тижнів. В результаті сили Баку зуміли відвоювати частину Карабаху. На даний момент на території невизнаної діє перемир'я, яке контролюють російські миротворці. За попередніми даними, з боку Вірменії і Карабаху загинули від 2300 до 5000 осіб. Азербайджан не публікував дані про своїх загиблих.

Бої в Лівії

2.jpg

У Лівії з 2014 року палахкотить громадянська війна. У 2020 році відбулося загострення, яке вилилося в бої в Східній Триполітанії. Наступ в Центральній Лівії, офіційно відоме як операція “Шляхи до перемоги”, являє собою військовий наступ в Лівії, розпочате силами Уряду національної згоди з метою захоплення міста Сирт і авіабази Аль-Джуфра у Палати представників за підтримки Лівійського національного уряду. Місто Сирт вважається стратегічно важливим через його близькість до нафтових об'єктів, що дає йому контроль над портами відвантаження нафти і газу Лівії.

Однак наступ ні до чого не привів.

Сирія

3.jpg

З 2011 року війна все ще бушує в Сирії. Конфлікт прийнято називати громадянською війною, але це дещо не відповідає реальності. Крім сил уряду та опозиції, в цій невеликій країні в різний час діяли радикальні ісламістські угруповання (найвідоміша - ІДІЛ), сили НАТО, арабських країн, курдські формування, Туреччина, Іран, Ірак і Росія.

Взимку урядові війська за підтримки Росії вели успішні бойові дії в провінції Ідліб проти угруповання Джебхат ан-Нусра, просуваючись на північ країни. Це викликало невдоволення у Туреччині, яка в березні провела військову операцію “Весняний щит”. Турецькі військові активно використовували безпілотники і завдала великих втрат сирійської армії. Від розгрому солдатів Асада врятувала Росія, яка домовилася з Туреччиною про припинення бойових дій.

На даний момент активні бойові дії в країні не ведуться, але різні угруповання, серед яких ІДІЛ, продовжують партизанську війну.

Іран і Ірак

4.jpg

Взимку 2020 року світ в страху спостерігав за подіями, які розгорталися в Ірані та Іраку. 3 січня о результаті цілеспрямованого авіаудару ВПС США в Багдаді був убитий іранський генерал Касем Сулеймані. Менш ніж через тиждень Іран завдав удару у відповідь по американських базах США в Іраку. Операція отримала назву “Мученик Сулеймані”.

Лідери різних країн змушені були звернути увагу на конфлікт, так як передбачувана війна могла привести до великих руйнувань і втрат. Тим більше, Іран неодноразово підозрювали в розробці ядерної зброї.

На щастя, подальшого розвитку конфлікт не отримав.

Теги:
Вийти в ефір
30.11