Останні новини

“Не замість зброї”: в Одесі відкрилася виставка патріотичних плакатів

В Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка плакатів під назвою “Не замість зброї”. Експозиція складається з політичних плакатів присвячених Революції гідності.

Про це повідомляє Думская.

За словами творців виставки, це свого роду художня рефлексія на події на Майдані 2014 року. А назва - натяк на необхідність не тільки збройної, а й інформаційної відсічі.

Автор виставки - представник київської династії художників, дворазовий переможець міжнародного конкурсу “Стоп Цензурі”, плакатник і ілюстратор Микола Гончаров. Майстер зізнається, що захоплювався малюнком задовго до революції 2014 року. Він часто творив на актуальні і гостросоціальні теми в жанрі мемів і карікатур, а роботи демонстрував на особистій сторінці в Facebook.

Головна місія плакатів, каже автор - донести правду через творчість, адже вдалий плакат служить аналогом важкого озброєння. Іншими словами, плакати виконують роль художніх боєприпасів.

“Я називаю ці плакати коротким візуальним пострілом. Це коли один образ може замінювати цілі абзаци пояснень. До речі, поки я їхав до Одеси, я читав Ремарка і там була думка про те, що твір мистецтва не повинно відкриватися відразу. Це не про мої картини. Я хотів би, щоб, дивлячись на мої роботи, людина відразу розумів, про що йдеться”, - каже Микола Гончаров.

Організатори зауважують, що одночасно виставку можуть відвідувати не більше трьох осіб. Експозиція буде відкрита до 20 грудня. Вхід безкоштовний.

виставка 5.jpg

виставка 9.jpg

виставка 6.jpg

виставка 7.jpg

виставка 11.jpg

виставка 2.jpg

виставка 10.jpg

виставка 4.jpg

виставка 8.jpg

виставка 3.jpg

виставка1.jpg

Фото: Думская

Нагадаємо, у стамбульському районі Бейоглу українець Алекс Максьов прикрасив сходи біля Університету Галата. Чоловік наніс графіті з тривімірними зображеннями пам’яток міста.

Вийти в ефір
01.12