Останні новини

“На акваторії заводу купатися було заборонено”: Жанна Кадирова презентує свою виставку в Одесі

В Одесі 18 вересня галерея Invogue #ART з ініціативи художниці Жанни Кадирової презентує групову виставку. Проєкт називається “На акваторії заводу купатися було заборонено” і присвячений дослідженню життя нового культурного кластера на Одеському Судноремонтному заводі СРЗ-2.

Про це повідомляє Vogue Ukraine.

Жанна Кадирова - одна з найяскравіших художниць сучасної України. За освітою архітекторка, засновниця групи Р.Е.П., призерка премії PinchukArtCentre (2013) і учасниця Венеційського бієнале. Її мета - вивчення екосистеми Одеського судноремонтного заводу СРЗ-2. На виставці будуть представлені артефакти й свідчення з минулого життя заводу, документація моменту трансформації СРЗ-2 на культурний кластер, роботи учасників цього процесу - проєкти художників різних поколінь, які працюють на заводі (Сергій Ануфрієв, Андрій Бабчинський, Максим Зацарений, Денис Рубан, Павло Клименко, Наташа Кушнір, Андрій Цвєтков, Дар’я Чечушкова та інші).

Не так давно кілька одеських художників влаштували резиденцію на території заводу. За словами кураторки Майї Колесник, під час резиденції Кадирова вперше почала працювати з графіті. Це новий виток проєкту Жанни Second hand, розпочатого у 2014 в Бразилії й представленого у 2019 на Венеційському бієнале.

“Він присвячений долі індустріальних будівель, функція і власники яких змінилися в нових постсоціалістичних умовах”, - розповідає кураторка.

Фото: Vogue Ukraine

Нагадаємо, сьогодні, 16 вересня, в прямому ефірі Odesa Live в.о. директора Одеського музею Західного і Східного мистецтва Ігор Пороник повідомив про майбутнє відомого витвору мистецтва. Мова йде про картину Мікеланджело Мерізі да Караваджо “Взяття Христа під варту”, яка була викрадена.

Вийти в ефір