Останні новини

“Медична система не витримає”: Максим Степанов про зростання кількості хворих на COVID-19 до 30 тисяч на добу

Голова МОЗ України Максим Степанов прогнозує, що медична система України не витримає навантаження при зростанні кількості хворих на СOVID-19 до 30 тисяч на добу. В цьому випадку в міністерстві вимагатимуть введення більш жорстких обмежувальних заходів.

Про це повідомляє МОЗ на сторінці в Facebook.

“Якщо буде загроза повного колапсу медичної системи, то ми наполягатимемо на введенні більш жорстких заходів. Для нас головний показник — це кількість людей, які госпіталізуються. Якщо виходити із сьогоднішнього відсотка важких хворих, котрі потрапляють у лікарню, то, думаю, показник майже 30 тис. хворих на добу впродовж певного періоду може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему”, — сказав Степанов.Степанов.jpg

Фото: kryzh.gov.ua

Він зазначив, що можливості вітчизняної медичної системи щодо виділення лікарняних ліжок для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 на сьогодні становлять 75-80 тисяч. Станом на 20 листопада у лікарнях перебували 27 902 пацієнти з підозрою або підтвердженим діагнозом “коронавірусна хвороба”.

“Ми знайшли можливості збільшити кількість ліжок у лікарнях для прийому хворих на COVID-19. Якщо йшлося про 51 тисяч ліжок, то зараз говоримо про те, що до 75-80 тисяч у цілому по країні може бути розгорнуто ліжко-місць. Тобто потужності медичної системи будуть збільшені”, — зазначив міністр.

Він підкреслив, що дотримання встановлених у країні протиепідемічних правил, зокрема передбачених карантином вихідного дня, дозволить уникнути колапсу медичної системи і введення повного локдауну.

“Якщо зупинимося на 12-13 тисяч нових випадків на добу, то наша система це витримає”, — наголосив очільник МОЗ.

Також він додав, що МОЗ розраховує, що карантин вихідного дня проявить свою ефективність через 14 днів після його запровадження з 14 листопада.

Нагадаємо, в Одесі Приморський районний суд, 20 листопада наклав штраф на водія маршрутки у розмірі 17 тисяч гривень за порушення карантинних правил перевезення пасажирів. Інцидент відбувся ще у вересні, коли чоловік перевозив людей з перевищенням дозволеної кількості.

Вийти в ефір
29.11