Останні новини

“Кращий фільм” по-новому: “Оскар” презентував нові вимоги до кінострічок

Американська кіноакадемія сформулювала нові вимоги до картин, які претендують на премію “Оскар” в номінації “Кращий фільм”. Але фільм не не повинен слідувати всім стандартам, досить відповідати двом з чотирьох. 

Про це повідомляє Американська кіноакадемія кіномистецтв.

Стандарти описують вимоги до акторського складу і сюжету фільму, знімальної групи, кіностудії та дистрибуції картини, тобто її контексту. Якщо фільм в стандартах сюжету з акторським складом і знімальній групі відповідає хоча б одному з критеріїв, то фільм може претендувати на премію “Оскар”. У третьому (виробництво) і четвертому (дистрибуція) випадку слід дотримуватися всіх критеріїв зі списку.

Весь список стандартів і критеріїв до них:

Акторський склад і сюжет фільму

  • Щонайменше один з виконавців головних ролей або ролей другого плану повинен мати азіатське, афро або латиноамериканське походження;
  • Хоча б третина виконавців ролей другого плану й масовки повинні бути жінки, представники не білого населення, ЛГБТК+ або люди з особливостями фізичного чи ментального розвитку;
  • Основна сюжетна лінія фільму має бути пов'язана з однією з цих груп населення.

Знімальна група

  • Повинні бути як мінімум дві ключові творчі позиції в знімальній групі, які займають жінки, представники не білого населення, ЛГБТК+ або люди з особливостями фізичного або ментального розвитку. Наприклад, оператор, художник по костюмах, композитор, продюсер або режисер. 
  • Мінімум одну з цих ключових творчих позицій в знімальній групі повинні зайняти люди азіатського, латиноамериканського, близькосхідного, північноафриканського походження, темношкірі, афроамериканці, корінні американці, корінні жителі Аляски, корінні гавайці або жителі інших Тихоокеанських островів, а також представники інших недостатньо представлених расових або етнічних груп;
  • Мінімум шість технічних позицій в знімальній групі займають представники перерахованих вище груп.

Кіновиробництво

  • Студія, яка випустила фільм, надає можливості оплачуваного стажування, жінкам, представникам не білого населення, ЛГБТК+ або людям з особливостями фізичного або ментального розвитку.
  • Студія, яка випустила фільм чи компанія, що займається його дистрибуцією і / або фінансуванням, надає можливість навчання та / або підвищення кваліфікації в процесі роботи для представників перерахованих вище груп.

Поширення

  • В студії на керівних позиціях в маркетингу, зв'язки з громадськістю та / або дистрибуції на постійній основі працюють представники перерахованих вище груп.

Тобто, аби фільм мав змогу претендувати на “Оскар” в номінації “Кращий фільм” йому досить забезпечити расову, етнічну та гендерну різноманітність для третини масовки (один критерій з першого стандарту) і дати можливість представникам цих груп працювати на ключових творчих посадах (один критерій з другого стандарту).

Теги:
Вийти в ефір