Останні новини

“Чи потрібна така гілка влади?” - Тетяна Плачкова розповіла чи вважає необхідними губернаторів

В Україні на завершальному етапі знаходиться реформа децентралізації, завдяки якій зараз місцева влада стає більш самостійною. Але досі тривають дискусії серед народних депутатів і юристів з приводу ролі голів обласних державних адміністрацій, яких призначає президент країни, і їх повноважень. 

Про це наші ведучі Олег Байдалюк і Аліна Пістол поспілкувалися з народною депутаткою Тетяною Плачковою.

Вона розповіла, що дискусії в парламенті дійсно тривають, чи потрібна така гілка виконавчої влади у регіонах. А також згадала про законопроект президентської партії, про надання більших повноважень губернаторам, яких мають перейменувати в префектіів. 

"У них вже буде більше повноважень з точки зору нагляду, контролю, і на мій погляд, як юриста, їм передаються ті повноваження, які раніше були, коли був нагляд у прокуратури. Вони стежитимуть за рішеннями і законністю рішень органів місцевого самоврядування", - зазначила Тетяна Плачкова. 

Вона вважає, що в реформі, яку пропонує прийняти президентська партія повноваження префектів завищені. 

“Там (в реформі ред.) дуже завищені повноваження префектів. Тому що, все-таки якщо ми йдемо по шляху децентралізації і реально представляємо більше більше повноважень громадам, то досить спірні повноваження у перфектів, які можуть своїм одним рішенням зупинити дію того чи іншого рішення органу місцевого самоврядування. І тільки в судовому порядку орган місцевого самоврядування може їх скасувати”, - розповіла Тетяна 

Плачкова вважаэ, що протягом півроку ці дискусії будуть вирішені і компроміс буде знайдений. 

Більше подробиць можна побачити у відео. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/SSvEaf20yqs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, 15 листопада громадська мережа ОПОРА назвала явку на виборах. Станом на 16:00 вона становить 18,6% виборців.

Вийти в ефір
29.11