Останні новини

“Близько 47 тисяч жінок помирають від небезпечних абортів”: Amnesty International оновила свою політику

Організація Amnesty International оновили політику стосовно права на аборт, оскільки вона буде більш ефективною. Це стосується кампаній, які підтримують сексуальні та репродуктивні права по всьому світу. Доступ до безпечних абортів є важливим компонентом справедливого і рівноправного суспільства.

Про це повідомляє Amnesty International.

“Близько 47 тисяч жінок помирають щороку в результаті небезпечних абортів. І це не закінчиться до тих пір, поки аборти не будуть повністю декриміналізовані та не стануть доступними для всіх. До абортів потрібно ставитися, так само як і до будь-якої іншої медичної послуги. А кожна людина, яка хоче зробити аборт, заслуговує на співчуття й повагу до її прав і гідності”, – зазначив Раджат Хосла, старший директор Amnesty International із досліджень та адвокації.

Таким чином в оновленій політиці вони є правом кожної людини, що може завагітніти. Організація закликає забезпечити доступ до безпечних абортів і пов’язаної з ними медичної допомоги та інформації на додаток до повної декриміналізації.

“Документ заснований на багаторічних дослідженнях і взаємодії з жінками й дівчатками, життя яких було зруйновано обмежувальними законами. Ми будемо й надалі вимагати від урядів поважати репродуктивну автономію і проводити кампанії за безпечний доступ до абортів для всіх, кому потрібна ця процедура, без дискримінації, примусу або стигматизації”, - пишуть вони. 

Оновлена політика організації Amnesty International:

  • Людина, яка може завагітніти - має право на аборт;
  • Загальний доступ до безпечних абортів якомога раніше і якомога пізніше. Також йдеться про надання післяабортної допомоги та науково обґрунтованої інформації, пов’язаної з абортами.
  • Вагітність та аборт безпосередньо впливають на весь спектр прав людини.
  • Не повинні бути закони та покарання за аборт. Також за новою політикою треба припинити карати жінок, дівчат та лікарів за надання вищезазначеної допомоги чи послуги. 
  • Включає реформування законів і політик, які обмежують доступ до абортів у конкретних обставинах.
  • Захист прав людини починається з народження відповідно до міжнародного права.
  • Реалізація економічних та соціальних прав шляхом заохочення політики. 

“Аборти – це не якась відокремлена проблема. Відмова людині у праві приймати рішення про власне тіло сприяє гендерній та економічній нерівності, а також закріплює стигматизацію й дискримінацію”, – наголосив Раджат Хосла.

Організація визнає, що аборти це складна тема, однак каральні підходи не допоможуть вирішити цю проблему. 

“Повна декриміналізація абортів необхідна для захисту прав людини й запобігання подальших смертей і травм у результаті небезпечних абортів”, - резюмував він.

Нагадаємо, 

Теги:
Вийти в ефір
05.12