Останні новини

“А влада буде казати, що місць у стаціонарах достатньо”: від COVID-19 в Одесі люди вмирають в агонії - волонтери

Одеська волонтерка Катерина Ножевнікова розповіла про катастрофічну епідемічну ситуацію в Одесі. За її словами звернень про допомогу з кожним днем все більше: “Вони на межі звіриного крику”.

Про це повідомляє волонтерка Катерина Ножевнікова на своїй сторінці у Facebook.

“Ранок почався із дзвінків з районові ЦРЛ приймають все більше пацієнтів. Кисню немає, розводки роблять, але цей час. В Балті, наприклад, всього три концентратори. І тут я побачила це повідомлення. Всі ці повідомлення з благанням про допомогу: “допоможіть врятувати маму”, “у нас дитина хвора, у неї пневмонія. Він задихається“,”у нас тато. його виписали, сатурація критична”, - пише вона.

За словами волонтерки - “Ви будете помирати вдома. Тихо. Так, що ніхто нічого не знатиме”. Водночас влада буде публікувати пости про те, що місця в стаціонарах в достатній кількості, кисень є і медикаменти безкоштовні.

У ніч з 10 на 11 листопада, бабусю Ларису Федорівну 1938 року народження швидка медична допомога возила по місту. Міські лікарні не змогли прийняти - місць немає, наприклад, перша МКЛ не прийняла через відсутність ПЛР. У пацієнтки на момент спроби госпіталізації рівень кисню у крові був майже критичний, її повернули додому. Ларису Федорівну вже залишили у будинку, у неї агонія, як каже волонтерка. Сестра залишилася з нею поруч, а за кисневими концентраторами приїхала племінниця, у якої є однорічна дитина.

“Паралельно вранці сестру пацієнтки відправили на КТ. Така ж ситуація полі сегментарна. Сімейного лікаря немає. Лікували будинку тиждень за рекомендаціями лікаря швидкої допомоги, який зглянулася і тиждень тому на виклик дала призначення. Лікування не допомогло”, - зазначає волонтерка.

Лікар швидкої та фельдшер "билися вночі" за пацієнтку до останнього, однак це не допомогло.

Нагадаємо, у середу, 11 листопада, в Одеській області лабораторно підтвердили 705 випадків коронавірусної інфекції. На жаль, за минулу добу померли 11 людей.

Вийти в ефір
25.11