Останні новини

Зеленський звернеться з щорічним посланням до Верховної Ради 20 жовтня

Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня звернеться до Верховної Ради з традиційним щорічним посланням. В ньому глава держави визначить стратегічні напрямки розвитку країни. 

Про це повідомила LIGA.net прессекретарка президента Юлія Мендель.

"Це послання повинно було відбутися в квітні, проте в зв'язку з погіршеної пандемічної ситуацією було перенесено. Парламент буде працювати в звичайному режимі", - зазначила Мендель.

У президентських посланнях здебільшого зачіпаються найгостріші державні та суспільні проблеми, актуальні для всіх громадян. Пропоновані рішення, накреслений політичний курс, конкретні вказівки відбивають, перш за все, політичну позицію президентської влади і політичних сил, які підтримують владу.

У посланнях визначаються основні напрями внутрішньої та зовнішньої політики держави, які, передусім, є стратегічним дороговказом для органів виконавчої влади. Відносно ж інших гілок влади послання має характер політичного впливу та інформування. Для судової і законодавчої влади щорічні президентські послання — політичні орієнтири, які не мають обов'язкової юридичної сили. Вони спираються на авторитет і політичний вплив президентської влади, виконують відповідну інформаційну функцію, виступають як метод переконання парламентаріїв.

Згідно з чинним Регламентом Верховної Ради України, щорічні та позачергові послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України включаються до порядку денного сесії позачергово без голосування.

Щорічне послання Президента за звичайних обставин проголошується до 31 березня поточного року.

Нагадаємо, вранці, 15 жовтня, президент України Володимир Зеленський оголосив друге питання загальнонаціонального опитування. Його зміст стосується Донбасу та економіки у тому регіоні, а відбудеться воно 25 жовтня під час місцевих виборів. 

Вийти в ефір