ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА СТАНОМ НА 8:00
ЯВКА СТАНОМ НА 8:00
0 %
ПОРУШЕННЯ У ДЕНЬ ТИШІ
ПОРУШЕННЯ У ДЕНЬ ТИШІ
5

Останні новини

За яких умов в Україні можуть відмінити війсковий призов

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак вважає, що Україна може відмовитися від строкового заклику. Для цього необхідна правильна підготовка резерву.

Про це повідомляє Бессарабия INFORM.

За його словами, щоб скасувати строковий заклик, в Україні повинна бути створена налагоджена система підготовки резерву. Основні умови - це підготовка резерву і навчання всіх громадян основам тактичної медицини.

"У перспективі у нас є бачення відмовитися від призову, але це може бути тільки тоді, коли у нас буде налагоджена система підготовки резерву. Система повинна бути такою, щоб будь-який громадянин міг захистити свій будинок. Чому громадянин України не повинен бути навченим всіх елементів тактичної медицини? Ці навички і знання можуть йому знадобитися де завгодно, в будь-якій ситуації поза військової служби. Він повинен вміти надати собі і тому хто поруч медичну допомогу", - сказав Хомчак.

Однак, головнокомандувач ЗСУ відзначив, що створення такої системи займе не півроку і не рік, адже для цього необхідно фінансування, підготовка кадрів, починаючи від звичайних цивільних осіб і до глав громад і керівництва держави.

“Коли така система запрацює, тоді ми зможемо говорити про скасування строкової служби, адже в ній більше не буде необхідності, тому що всі громодяни пройшли необхідні ази. Коли чоловік вміє стріляти, знає медицину, інженерні питання, які йому необхідні, і якщо завтра йому скажуть "треба встати на захист Батьківщини", то він знає, що він може це”, - заявив генерал-полковник.

Нагадуємо, на Одещині, в Тарутиному відкрили пам'ятник загиблим під час війни на сході України. На постаменті викарбувані імена Деде Дмитра Васильовича та Топала Олександра Степановича, які були посмертно нагородженні орденом "За мужність" III ступеня.

Вийти в ефір