Останні новини

Одяг дорожче, а безалкогольні напої дешевше: як в Одеській області змінився індекс цін - дослідження

Ціни на споживчому ринку в Одеській області у вересні поточного року у порівнянні з попереднім місяцем зросли на 0,3%. Натомість з початку року – на 0,9%, тому тепер ціни на ряд овочів стали дешевше, а на одяг та взуття, напередодні похолодання, ціни зросли. 

Про це повідомляє дослідження Держстату Головного управління статистики в Одеській області.

Споживчі ціни на харчові продукти та безалкогольні напої у вересні по регіону знизились на 0,9%, а по Україні – на 0,6%. 

Скріншот: Держстат

Серед харчових продуктів найбільше (на 10,6%) подешевшали фрукти, що значною мірою спричинено зниженням цін на яблука (на 22,7%). Морква стала дешевше на 24,5%, огірки – на 18,0%, помідори – на 16,1%, буряк – на 10,3%, проте, білокачанна капуста подорожчала на 6,9%. Таким чином на 7,7% знизились ціни на овочі. 

“Незначне (на 0,4%) зниження цін спостерігалось на рибу та продукти з риби. Водночас відбулось і підвищення цін. Так, ціни на молоко, сир та яйця зросли на 1,7%, а саме: на яйця – на 7,1%”, - зазначили у відомстві. 

Ціни на цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби підвищились на 1,4%. 

“Приріст цін на олію і жири та м'ясо і м'ясопродукти був майже на одному рівні та становив 0,6% та 0,5% відповідно. На 0,3% подорожчали хліб і хлібопродукти”, - пишуть вони.

Алкогольні напої стали дорожче на 0,8 %, а тютюнові вироби - на 2,3%. У порівнянні з минулим місяцем ціни “підскочили” на 1,5%.

Стало дорожче придбати й взуття з одягом. Вони подорожчали на 10,1% і відповідно на 5,8%. У порівнянні з серпнем поточного року збільшення сталося на 7,6%. 

“Підвищення цін (тарифів) за групою житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива на 3,4%, обумовлено, в основному, подорожчанням природного газу на 18,9%”, - пишуть у дослідженні. 

Скріншот: Держстат

Ціни на транспорт зросли на 0,3%, у першу чергу. Це сталося через подорожчання запасних частин й аксесуарів на 3%. При цьому, проїзд у залізничному пасажирському транспорті подешевшав на 0,7%.

Скріншот: Держстат

Серед послуг освіти, які в середньому подорожчали на 5,4%. Плата за навчання на курсах іноземних мов підвищилась на 14,1%. Крім цього, плата за отримання середньої та вищої освіти подорожчала на 8,5% та 7,0% відповідно.

Нагадаємо, у 2021 році заробітна плата українських медиків має зрости мінімум у два з половиною рази. Національна служба здоров'я почала перераховувати кошти за жовтень, щоб на рахунках лікарень були гроші для виплати відповідної заробітної плати.

Вийти в ефір