Останні новини

Ми є те, що ми їмо: свята, традиції та іменини на 16 жовтня

16 жовтня має для світової історії велике значення, у томі числі й для медицини й здоров’я. В Україні у цей день гетьман Павло Скоропадський видав "Указ про відродження козацтва".

Про це повідомляє Odesa Live.

День алерголога

Професійне свято лікарів алергологів-імунологів – "День алерголога" відзначається щорічно 16 жовтня. У всьому світі, попри всі засоби профілактики, спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стає глобальною проблемою, яка сягає таких масштабів, що деякі вчені вже називають це епідемією XXI сторіччя.

Всесвітній день здорового харчування

Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини й факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: “Ми є те, що ми їмо”. Мета Всесвітнього дня здорового харчування – залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві.

Всесвітній день продовольства

Цей день дає привід задуматися над тим, що зроблено, і що ще належить зробити для вирішення глобального завдання – позбавити людство від голоду. Свято має також велике просвітницьке значення і допомагає громадянам дізнатися про тяжке становище з продовольством в деяких країнах. У цей день різні миротворчі організації доставляють допомогу в райони, що постраждали в результаті стихійних лих та природних катаклізмів.

Всесвітній день анестезії

Саме в цей день, в далекому 1846-му році, американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу. У якості анестетика він застосував інгаляцію діетилового ефіру. Це день у всьому світі й заведено вважати Всесвітнім днем ​​анестезії.

День Шефа

Свято День керівника, боса або директора святкують у другій частині жовтня. День заснований в 1962 році в США. Святкові заходи відрізняються особливою лояльністю до менеджерів.

Козацтву Бути

"Указ про відродження козацтва", який був виданий 16 жовтня 1918 року. Його автором виступив український гетьман Павло Скоропадський, професійний військовий і колишній російський генерал, а після революції 1917-го року й один з яскравих політичних діячів землі української, праправнук брата гетьмана Івана Скоропадського.

Іменини

Денис, Іван, Павло, Петро.

Прикмети цього дня

  • Низькі темні хмари віщують холод, а можливо, і снігопад.
  • Галки збираються зграями й кричать — буде ясна погода.
  • Горобці перелітають зграйками з місця на місце — перед негодою.
  • Якщо миші риють нори на південну сторону — зима буде холодною.
  • На Діонісія зазвичай чекали першого морозу. Якщо цей день видався теплим, то раніше Артем’єва дня (2 листопада) мороз не вдарить.
  • Якщо в зайцях багато жиру, зима буде довга й студена.

Що можна робити у цей день?

  • В цей день радять берегтися від пристріту побоюватися шабашу нечистої сили. З цього дня ходять по землі осінні лихоманки, хитаються по білому світу, мучаться самі й людей мучать. Варто берегтися від хвороб, інакше вони можуть перерости в хронічні.
  • Проти пристріту і будь-якого іншого наговору наші предки використовували цибулю, часник, редьку і сіль.
  • Селяни говорили, що сіль і редька виїдають всі злі слова, написані на папері, а запах часнику і цибулі лякає нечисту силу.
  • Людині, яка народилася 16 жовтня, дано знання трав і мистецтво цілительства. У якості талісмана їй слід носити гранат.

Нагадаємо, 16 жовтня - передбачає день, в який варто йти на примирення, але прислухатися до свого серця. Все, що станеться сьогодні, буде уроком в житті, який треба засвоїти.

Вийти в ефір