Останні новини

Медичний канабіс та Будапештський меморандум: в мережі з'явилися усі 5 питань Зеленського

В мережі з’явилося фото аркуша з п’ятьма питаннями від президента України Володимира Зеленського, які він планує задати виборцям 25 жовтня, під час голосування на місцевих виборах. Згідно інформації на аркуші, в останніх трьох питаннях глава держави планує дізнатися думку українців стосовно зменшення кількості народних депутатів, легалізації медичного канабісу та застосування гарантій безпеки Будапештського меморандуму. 

Про це повідомляє Думская.

Перші два питання президент вже озвучив громадянам у своїх відео зверненнях: про довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах та про створення вільної економічної зони на території Донбасу. 

Наступне питання стосується кількості народних депутатів у Верховній Раді. Зокрема, голова держави хоче дізнатися думку громадян, чи підтримують вони скорочення кількості нардепів до 300, зараз за чинним законодавством їх - 450. 

Четверте питання стосується легалізації медичного канабісу, для використання в медичних цілях. 

Така ідея активно обговорюється в суспільстві ще з того моменту, як Уляна Супрун була виконуючою обов’язки Міністерки охорони здоров’я. Тоді вона намагалася легалізувати медичний канабіс, щоб полегшити тягар, який переживають онкохворі. 

В останньому п’ятому питанні президент хоче дізнатися, чи підтримує громадськість право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності. 

Будапештський меморандум був підписаний в 1994 році в столиці Угорщини Україною, США, Великобританією і РФ. Три останні обіцяли поважати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність нашої країни в обмін на відмову Києва від радянських запасів ядерної зброї. Цей меморандум був грубо порушений навесні 2014 року, коли Росія спочатку окупувала Крим, а потім розв'язала гібридну війну на Донбасі.

Російська Федерація стверджує, що загальним елементом Будапештського меморандуму і концепції “негативних гарантій” в класичному її розумінні є тільки зобов'язання не застосовувати і не загрожувати застосуванням ядерної зброї проти неядерних держав, і дане зобов'язання Росії перед Україною “жодним чином не було порушено”.

США, в свою чергу, вважають, що: “Будапештський меморандум ні угодою про гарантії безпеки, це була угода поважати суверенітет і територіальну цілісність України”. Про це, зокрема, в травні 2014 року заявив американський посол в Україні Джеффрі Пайєт.

Фото: Думская

Нагадаємо:

Вийти в ефір