ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

Комп’ютерне покоління: як зберегти свій зір, працюючи перед екраном

У наш час життя пов’язано з сидінням перед екраном: комп’ютера, планшета чи телефона. Проблеми з зором у людини починаються все частіше з молоду, тому особливо важливо почати піклуватися про нього заздалегідь. Аби не завдати шкоди своєму організму потрібно виконувати лише кілька порад. 

Про це повідомляє Американська академії офтальмології.

Правильно харчуйтеся

Не таємниця, що люди, які ходять на роботу до офісу, працюють чи навчаються дистанційно не завжди роблять вибір у бік здорової їжі. Тому раціон здебільшого складається з фаст-фуду та кави. Потрібно їсти продукті, які багаті на вітаміни С та Е, цинк, лютеїн, зеаксантин, омега-3 та ті, що знижують ризики дегенерації сітківки. Це може бути морква, чорниця, зелень, овочі та інша клітковина. 

Сімейна історія хвороб - не просто “байки”

Потрібно знати історію хвороб своєї сім’ї, оскільки вони мають властивість передаватися генетично. Наприклад, від дідуся до внучки може передатися глаукома. Тому є можливість, що ви можете перебувати в групі підвищеного ризику, а частину хвороб можна повністю вилікувати на ранніх стадіях. 

Зверніться до фахівця

У разі, якщо під час сидіння за ґаджетами чи комп’ютером ви відчуваєте сухість, свербіж очей - зверніться до окуліста. У групі ризику знаходяться люди, які проводять за онлайн-іграми, листуванням в соціальних мережах або переглядом відео в інтернеті сумарно понад трьох годин на добу. Більшість серйозних хвороб очей, таких як дегенерація сітківки, можна успішно вилікувати на ранніх стадіях. Без лікування вони призводять до серйозної втрати зору або сліпоти.

Не сутультеся

Під час сидіння повинна бути пряма спина з опорою на спинку крісла, а голова розташована прямо з розслабленими плечимв. Передпліччя впираються на стіл, лікті зігнуті під кутом близько 90 ° C. У рук завжди повинна бути опора, щоб вони не знаходилися у висячому положенні. Стегно із коліном повинні бути зігнуті під кутом 90 ° C. Очі на рівні середини або 2/3 екрану монітора. Відстань від очей до екрана монітора не менше 50 см.