Останні новини

Хочешь робити сивуху - купуй корову: Верховна Рада дозволила самогоноваріння за деяких умов

Багатовікова історія  боротьби із  самогоноварінням показала свою неефективність. Тож самогон для власного вжитку законодавці  нарешті хочуть звільнити  від штрафів.  А  на продаж - узаконити за рахунок молока. 

Про це повідомляє ТСН

Українські законодавці пішли шляхом Швейцарії, де в одному з кантонів вдалося наростити молочку через легалізацію дистиляту. 

На 150 літрів самогону потрібно здати тонну молока. Корова в  середньому на добу дає тридцять літрів. За місяць виходить майже тонна. Хочете поставити самогоноваріння на конвеєр  і продавати більше — доведеться завести не одну корову. 

Вітчизняні молокозаводи взагалі недозавантажені. Саме, щоб врятувати цю галузь, і намагаються поєднати молоко з самогоном.

“Самогоноваріння для таких домогосподарств, що мають корів, має стати тим додатковим доходом, який перекриє можливі збитки, або низьку прибутковість від вироблення молочних продуктів. Людина, яка знає технологічно, як гнати самогон, я думаю, що вона так само може технічно обробити процес, як обслуговувати корову”, - зазначає Галина Третьякова, співавтор законопроекту.

“Подібний досвід до речі, як би це смішно звучить, існує. Україна має дещо іншу специфіку. Я не думаю, що це спрацює в українських реаліях”, - зазначає економіст Олег Пендзин.

Дійсно останнім часом в Україні значно зменшилося поголів'я корів. Однак жителі сіл самі не хочуть тримати корів, тому що за важку працю отримують копійки, виробники молочної продукції закуповують молоко дуже дешево.

Нещодавно повідомлялося, що нардепи пропонували Раді взагалі скасувати адміністративну відповідальність за виготовлення самогону для власних потреб, оскільки держава не може обмежувати “природне право громадян проводити з продуктів своєї праці міцні алкогольні напої”.

Нагадаємо, з 14 жовтня по 3 листопада жителі Землі знову опинились під впливом ретроградного Меркурія. Він вже третій та остаточний у цьому році. У цей час треба завершити те, що тягнеться з минулих періодів, інакше ці ситуації знову і знову будуть повертатися до вас. Натомість краще прислухатися до себе й відвідати психолога. 

Вийти в ефір