ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл мандатів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
18
17
12
10
6

Останні новини

Гормональні та хірургічні методи: чи безпечно “придушувати” менструацію - лікарі

Останнім часом все частіше юні дівчини через сильний біль та дискомфорт під час місячних п’ють гормональні препарати. Для цього у США навіть з’явився термін “menstrual suppression”, що у перекладі означає “придушення менструації”. Це коли під наглядом лікаря знижується кількість критичних днів з дванадцяти до трьох-чотирьох разів на рік.

Про це повідомляє Spletnik.

Безопасно ли останавливать месячные: отвечают гинекологи

Чи безпечний такий метод та як він впливає на функціонування організму розповіли лікарі-гінекологи. У більшості жінок за все життя буває в середньому 450 менструальних періодів, передає Асоціація фахівців з репродуктивного здоров'я. Однак за даними ВООЗ, аж 40% жінок не хотіли б ніколи у житті мати менструацію. 

“Немає ніяких медичних причин, за якими нам щомісяця потрібна менструація. Ви можете легко позбутися від неї на тривалий час”, - заявляє доктор медичних наук Лорен Стрейхер.

Однак такої думки дотримуються не усі медичні працівники. Так докторка Джерілін Прайор з Центру досліджень овуляції і менструального циклу і докторка Сьюзан Рако не згодні з цим твердженням.

“Щомісячний цикл овуляції і менструації покращує здоров'я кісток, запобігає деяким з найбільш поширених причин передчасної смерті - серцево-судинні захворювання, рак молочної залози, рак шийки матки, серцеві напади, а також остеопороз і інсульт”, - кажуть вони.

Навіщо "вимикати" менструацію?

Такий захід може знадобитись у випадку, коли у жінки є скарги на рясі чи хворобливі менструації. Звичайно, що пацієнтці не одразу назначають гормональну терапію, а роблять їй щільне обстеження. 

“У нього входять консультація та огляд гінеколога, УЗД органів малого таза, мазок на онкоцитологію шийки матки, визначення рівня деяких гормонів (за показаннями), аналізи крові для виявлення дефіциту заліза/анемії”, - пояснює лікарка акушер-гінеколог Інституту репродуктивної медицини Remedi Ніна Антипова.

Залежно від діагнозу вибирається спосіб лікування проблеми. Починають з так званих "консервативних", або "терапевтичних" методів лікування. У лікуванні часто використовують різні гормональні препарати. Їх вибір для лікування буде залежати від цілого ряду чинників:

 • віку жінки;
 • причини діагнозу, за якими треба "вимкнути" менструацію;
 • плану жінки на народження дітей;
 • супутніх захворювань. Наприклад, ожиріння, артеріальна гіпертензія, захворювання печінки, куріння можуть сильно вплинути на вибір тактики лікування.

“Придушення менструації” - гормональні та хірургічні методи

Можна пригнічувати овуляцію і маніпулювати всім циклом. Фактично гормональні контрацептиви створюють штучний цикл, який може тривати стільки днів, скільки приймаються гормони. Як тільки ви перестанете пити гормони, то і кровотеча з'явиться.

Гормональні препарати, які використовують для "виключення" менструації.

 • Комбіновані гормональні контрацептиви. У формі таблеток, пластиру або вагінального кільця. Він починає працювати, коли гормони надходять в організм жінки щодня протягом трьох-чотирьох місяців, а перерва "на місячні" жінка робить не кожен місяць, а раз в три-чотири місяці. 
 • Внутрішньоматкова система (спіраль), що містить гормон левоноргестрел. Спіраль являє собою невеликий Т-образний пристрій, який вводиться у матку. У деяких людей слизова оболонка матки стає такою тонкою, що місячні зникають. Оскільки гормональні спіралі ставляться від трьох до п'яти років (це залежить від її типу), це означає, що менструація може пропасти на кілька років.
 • Підшкірний імплант з левоноргестрелем. Цей метод схожий на минулий. Імплант є стрижнем розміром як сірник, що “ставлять” у плече. 
 • Ін'єкційна пролонгована форма синтетичного аналога прогестерону. Активна речовина надходить шляхом ін'єкцій (зазвичай в руку або сідницю), а роблять їх кожні три місяці.
 • Антигонадотропні препарати. Лікування цими препаратами проводиться, як правило, курсами по декілька місяців в поєднанні з хірургічним лікуванням міоми матки і ендометріозу. Недолік - мають більш виражені побічні реакції.

Хірургічне "вимикання" менструацій є незворотнім. По суті, є два хірургічних способу:

 • видалення матки;
 • абляція ("випалювання") ендометрія - альтернатива видаленню матки.

Кому цей спосіб точно не підходить

За думкою лікарів, придушення менструації знижує ризик розвитку раку грудей і яєчників, інші стверджують, що препарати підвищують ризик розвитку раку шийки матки, грудей і печінки.

Проте є деякі можливі побічні ефекти від прийому певних видів гормональних препаратів протягом багатьох років.

“Пролонгований режим прийому гормональних контрацептивів підходить всім жінкам, у яких в цілому немає протипоказань до цього виду контрацепції. Проте перш ніж вносити будь-які зміни в менструальний цикл, потрібно обов'язково проконсультуватися зі своїм лікарем, щоб уникнути ускладнень або незапланованої вагітності”, - кажуть експерти.

Чи можна залишити місячні, якщо вони вже почалися?

Нажаль, такого методу ще не винайшли. Однак у разі, якщо відразу після початку кровотечі почати приймати комбінований оральний контрацептив, то менструація буде коротше і легше. Це зменшить кровотечу і супутню біль.

До природних методів належать регулярні вправи, які допомагають розслабити м'язи матки та зменшити менструальної кровотечі. Ще сповільнити менструальну кровотечу допомагають трав'яні чаї з коренем валеріани та ромашкою, а також з малиною і листям кропиви. Але перед тим як спробувати фітотерапію, знову-таки варто проконсультуватися з лікарем.

Чи впливає зупинка місячних на репродуктивну функцію?

“Негативно немає. Позитивно так. Жінки, які використовують гормональні препарати, в цілому більш уважно стежать за своїм здоров'ям, частіше відвідують гінеколога і, як правило, планують народження дітей з урахуванням рекомендацій фахівця”, - каже Ніна Антипова.

Зазначимо, що, лікарі радять двічі подумати, перш ніж стати послідовницею подібних методів “вимикання” менструації.

Нагадаємо, шибарі це мистецтво естетичного зв'язування в якому є майстер і модель. Однак деякі майстри та користувачі вважають шибарі терапевтичною практикою та психологічною методикою. Чим допомагає це надзвичайне мистецтво? Як звичайні мотузки можуть змінити життя читайте у матеріалі Odesa Live.

Вийти в ефір