Останні новини

"Коронавірус буде циркулювати мінімум півтора роки", - Олег Рубан в ефірі Odesa Live

Лікар-епідемолог Олег Рубан у прямому ефірі телеканалу Odesa Live прокоментував оновлене карантинне зонування в Україні. Також він розповів, як можна запобігти швидкому розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє Odesa Live.

Рубан заявив, що перехід до "червоної" зони можливий тільки у тих місцях , де не підготовлені до надання допомоги хворим на COVID-19. Також він запевнив, що приріст хворих на коронавірус восени - цілком очікуваний. 

"Помаранчева" зона для такого росту захворюваності, який пов'язаний з початком сезону розповсюдження гострих респіраторних вірусних інфекцій, це цілком природне явище. Тому сьогодні потрібно забезпечити, перш за все, ліжка для хворих. Також варто працювати з групами ризику та з безконтактними носіями (дітьми), з метою недопущення поширення вірусу. І, звичайно, працювати з економікою та у сферах бізнесу, щоб контролювати дотримання санітарних правил," - пояснює Олег Рубан.

Також лікар запевнив, що люди, які перехворіли COVID-19 можуть не хвилюватися щодо повторного зараження, тому що зареєстровано замало схожих випадків. Окрім того, він поділився рекомендаціями, як зменшити приріст хворих.

"Даний збудник агресивний. Він буде циркулювати ще півтора роки. І необхідно щоб сформулювався колективний імунітет у суспільстві. Основа рушійна сила, завдяки якій вдасться запровадити цей імунітет - це молодь та діти, які переносять захворювання без симптомів", - рекомендує лікар-епідемолог.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/LBjeqe7abuQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Вийти в ефір