ЯВКА ТА ПОРУШЕННЯ
ЯВКА СТАНОМ НА 8:00
ЯВКА СТАНОМ НА 8:00
0 %
ПОРУШЕННЯ СТАНОМ НА 13:00
ПОРУШЕННЯ СТАНОМ НА 13:00
71

Останні новини

“Це наслідки першого карантину”: головний санлікар розповів про чотири причини зростання COVID-19 в Україні

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко поділився своєю думкою щодо причин збільшення числа хворих на коронавірусну інфекцію. Після масових свят, наприклад Дня міста, кількість випадків зараження потроюється.

Про це повідомив політик в інтерв'ю НВ.

"Перше - це власне збудник, специфіка його циркуляції, на яку ніщо не може вплинути. Друге - це сезонність. Збудник потрапляє в сезон грипоподібних захворювань, коли створюються умови для циркуляції. Третє - це наслідки першого карантину. Люди після тривалого терміну перебування на карантині перестають боятися будь-якої хвороби, ризикують і нехтують протиепідемічними правилами. І четверте - це нехтування правилами навіть суб'єктами господарювання", - пояснив головний санлікар.

Після святкування Дня міста у Дніпрі добова кількість нових хворих зросла втричі. Спочатку там реєстрували 89-100 нових інфікованих, а через 10 днів, коли масового святкування пройшло, почали фіксували по 300-350 випадків. 

"Коли почали хворіти діти, то ми побачили, що вони частіше хворіють і приносять вірус в школу або з сім'ї, або від вчителя. Чітко простежується тенденція участі в масових заходах, святах, концертах, весіллях. Особливо в останніх, де понад 100-150 -200 осіб, - якщо там був один хворий, то потім спостерігався спалах", - додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, одеська активістка Катерина Ножевнікова оголосила, що шукає літних пацієнтів, які лікуються вдома від коронавірусу, аби допомогти їм. Голова БФ “Корпорація монстрів” готова надати кисневі концентратори, щоб полегшити одужання.

Вийти в ефір