ЕКЗИТ-ПОЛИ
Геннадій Труханов
Геннадій Труханов
34,4 %
Микола Скорик
Микола Скорик
17,9 %
Олег Філімонов
Олег Філімонов
13,7 %
Петро Обухов
Петро Обухов
12,5 %
Сергій Ківалов
Сергій Ківалов
5,4 %
Євген Червоненко
Євген Червоненко
3,56 %
Сергій Калинчук
Сергій Калинчук
3,08 %
Едуард Гурвіц
Едуард Гурвіц
2,75 %
Олег Михайлик
Олег Михайлик
1,32 %
"Довіряй ділам"
23,77 %
"Опозиційна платформа - За життя"
22,38 %
"Слуга народу"
15,95 %
"Європейська солідарність"
12,72 %
"Українська морська партія Сергія Ківалова"
4,16 %
"Партія Шарія"
7,63 %
ВО
ВО "Батьківщина"
1,8 %
"Блок Едуарда Гурвіца"
1,56 %
"За майбутнє"
3,32 %
"Сила і честь"
2,09 %
Розподіл манадтів у міськраді Одеси (за даними екзит-полів)
15
15
9
7
5

Останні новини

“Теоретично є шанс”: чи можна заразитись чимось від одягу у секонд-хендах

У молоді зараз популярно купувати одяг у секонд-хендах, оскільки це недорого й там можна знайти дійсно якісні та гарні речі. Хтось впевнений, що такий одяг шкодить енергетиці й мов це гуманітарна допомога бідним країнам. Навколо таких “блошиних” ринків “гуляє” багато міфів, включно, що через тканину передаються різноманітні хвороби. 

Про це повідомляє Cosmopolitan. 

Лікарка-дерматовенерологиня Катерина Вартієва розповідає, що "теоретично є шанс заразитися чим-небудьвід речей, однак це практично малоймовірно. Крім того, це більше пов’язано з хімічною обробкою одягу, ніж наявністю на ній інфекції.  

“Це пов'язано з тим, що одяг проходить хімічну обробку. Однак не виключена поява сильних алергічних реакцій, пов'язаних саме з обробкою тканин різними реагентами. Можливе зараження грибковою інфекцією при покупці взуття, оскільки спори гриба можуть зберігати тривалу життєздатність”, - каже вона.

Через тканину може передаватися короста, педикульоз, але одяг проходить інактивацію при обробці.

“Рекомендовано прати одяг, придбаний в секонд-хендах, щоб очистити його від хімічних речовин і мінімізувати ризик алергічних реакцій. Взуття рекомендується обробити протигрибковим спреєм”, - резюмувала вона. 

За словами доцента кафедри інфекційних хвороб РУДН Сергія Вознесенського, переважна більшість збудників інфекційних хвороб слабкі. Тобто вони нестійкі у навколишньому середовищі та гинуть від висушування або сонячного світла.

“Однак існують певні мікроорганізми, які дивним чином переносять не тільки кімнатну температуру, але можуть вижити та при заморожуванні, і під дією високих температур”, - сказав він.

Теоретично до тих інфекційних збудників, які можуть міститися у волокнах тканин, можна віднести вірусний гепатит В, туберкульоз, дифтерію, грибкові захворювання та інші.  

“Дані мікроорганізми стійкі до низьких температур, а при кип'ятінні зберігають свою життєздатність протягом декількох хвилин. Прання в побутових пральних машинах, які нагрівають воду до 95 градусів, не може гарантувати стовідсоткового знищення мікроорганізмів. Заради вашої безпеки одяг варто піддавати спеціалізованому хімічному чищенню з використанням дезінфектантів, здатних знищити всі мікроорганізми, їх спори та токсини”, - зазначив доцент. 

Так чи можна заразитися від одягу у секонд-хендах?

  • Заразитися від одягу з секонд-хендів можна, але дуже малоймовірно.
  • Щоб убезпечити себе, здавайте одяг в хімчистку.
  • Періть речі після хімічної обробки поверхні, щоб уникнути алергічних реакцій.

Нагадаємо, громадський транспорт Одеси продовжують санітарно обробляти з метою запобігти подальшому поширенню коронавірусної інфекції. Автобуси, трамваї та тролейбуси дезінфікують двічі на добу.

Теги:
Вийти в ефір